تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا

آیا از میان تمام گزینه‌های روی میز برای مهاجرت، کشور دومینیکا را انتخاب کرده‌اید اما از هزینه‌های زندگی در این کشور اطلاعی ندارید؟ نظر دیگران را درباره تصمیم خود می‌پرسید اما پاسخ دلگرم‌کننده‌ای به شما نمی‌دهند؟ به دنبال پاسخ به سوالات خود درباره تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا هستید؟ با این حساب ما آمده‌ایم تا به شما مژده دهیم که به بهشت دومینیکا خوش آمدید.

بسیاری از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و جوانان به دنبال مهاجرت به این کشور هستند زیرا امتیازات زیادی برای آن‌ها در نظر گرفته ‌شده ‌است. پس اگر به دنبال زندگی در بهشت زیبای کارائیب هستید و می‌خواهید از آب‌های فیروزه‌ای دومینیکا لذت ببرید ما را تا انتهای این مطلب از وبسایت ایساتیس همراهی کنید تا اطلاعات کامل و دقیقی از جزئیات مهاجرت خود داشته‌ باشید و به پاسخ سوالاتی که در ذهن شما جاری است، برسید.

هزینه‌های زندگی در دومینیکا

دغدغه هزینه‌های بالا در کشور مقصد را در ذهن خود نداشته ‌باشید زیرا کشوری با هزینه‌های مقرون به صرفه انتخاب کرده‌اید. دومینیکا با کاهش هزینه‌های زندگی نسبت به اروپا و آمریکا و حتی دیگر جزایر کارائیب زندگی ایدهآلی را برای مهاجران خود رقم زده به خصوص با تحولات اخیری که در این کشور لحاظ شده سرمایه‌گذاران و بازنشستگان خارجی به صورت ایمن و آسان به دنبال مطالبات خود هستند. اینک ما شما را از تجربه و هزینه‌ زندگی در دومینیکا آگاه می‌کنیم:

 • هزینه اجاره و املاک در دومینیکا

قیمت اجاره و املاک یکی از مهم‌ترین علل اصلی تفاوت قیمت در خرید و اجاره ملک در دومینیکا با کشورهای دیگر را نمایان می‌کند. برای مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 300 دلار و خارج از شهر معادل 200 دلار است. همچنین هزینه یک خانواده 4 نفره در ماه 3200 دلار و هزینه ماهانه یک نفر 860 دلار بدون اجاره‌بها برآورد شده‌ است. این در حالی است که چنین هزینه‌های پایینی در آمریکا غیرمعمول به نظر می‌رسد.

بر اساس آمار به دست آمده هزینه اجاره در این کشور به طور متوسط حدود 41.36 درصد کمتر از ایران و هزینه زندگی به طور متوسط 4.90 درصد بیشتر از ایران است.

 • هزینه مواد غذایی و خوراک در دومینیکا

یکی از علل لذت‌بخش شدن تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا به علت تامین اقلام اولیه است زیرا این کشور برای شهروندان خود کوتاهی نکرده و همواره اقلام اولیه را با قیمتی مناسب عرضه می‌کند. تجربه غذاهای لذیذ با ترکیبی از غذاهای محلی، آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی در رستوران‌هایی خاص، فراموش‌نشدنی خواهد بود.

به طورکلی هزینه خرید هفتگی موادغذایی مانند میوه، سبزیجات و ماهی تازه  برای 2 نفر 120 دلار آمریکا تخمین زده شده است. اما هزینه صرف غذا در یک رستوران ارزان معادل 7 دلار و سه وعده غذایی برای 2 نفر در یک رستوران متوسط معادل 70 دلار است. لازم به ذکر است هزینه موادغذایی محلی بسیار ارزان در نظر گرفته‌ شده اما هزینه محصولات وارداتی مانند شیر و پوشاک گران خواهد بود.

 • هزینه خدمات بهداشت و درمان در دومینیکا

در این کشور خدمات بهداشت عمومی رایگان و خدمات بهداشت خصوصی کمی گران است. فعالیت بیشتر بیمارستان‌ها به صورت خصوصی بوده اما کسانی که شهروندی دومینیکا را دریافت کرده‌ باشند نیاز به پرداخت هزینه‌های بهداشتی ندارند و شرکت‌های بیمه سلامت نام برده شده خدمات کامل بهداشتی را ارائه می‌دهند:

 • Allianz
 • Cigna Global Health
 • Clements Worldwide

دیگر هزینه‌های زندگی در دومینیکا مانند هزینه آب، برق و گاز بسیار پایین و مقرون‌‌به‌صرفه خواهد بود زیرا دولت خود را موظف به ارائه و پرداخت چنین خدماتی می‌داند. اما در مقابل هزینه بخش‌های تفریحی و جاذبه‌های گردشگری و لذت از زیبایی‌های چشمگیر دومینیکا بسیار گران است.

در نظر داشته‌ باشید استفاده از کارت‌های اعتباری برای بهره‌مندی از خدمات در آژانس‌های کرایه اتومبیل، رستوران‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌های بزرگ و اکثر مشاغل در دومینیکا ضروری است. کارت‌های اعتباری پذیرفته شده در این کشور به شرح زیر است:

 • American Express
 • Mastercard
 • Visa

موارد شرح داده شده در این قسمت تنها بخشی از تجربه و هزینه‌ زندگی در دومینیکا را بیان می‌کند در ادامه همراه ما باشید تا به بیان نکات دیگری بپردازیم.

ابتدا هزینه تعدادی از کالاهای اساسی را برای شما فراهم آوردیم که تمامی این هزینه‌ها بر اساس دلار کارائیب در نظر گرفته شده است:

 • هزینه یک کیلوگرم مرغ معادل 12.50 دلار
 • هزینه یک کیلوگرم گوشت گاو معادل 25 دلار
 • هزینه یک بسته تخم‌مرغ 12تایی معادل 11 دلار
 • هزینه یک کیلوگرم سیب‌زمینی معادل 15-18 دلار
 • هزینه 1 لیتر شیر معادل 10- 13 دلار
 • هزینه نان سفید 500 گرمی معادل 3 دلار
 • هزینه یک کیلوگرم پنیر معادل 21 دلار
 • و در نهایت هزینه اینترنت (بیشتر از M60) معادل 170 دلار

لازم به ذکر است بهترین شهرهای دومینیکا برای خرید یا اجاره ملک شهرهای روسو، پورتسموث، ماریگوت وسوفریر هستند.

دستمزد و درآمد در دومینیکا

موضوعی که همه مهاجران عزیز در هنگام مهاجرت به آن توجه می‌کنند، میزان دستمزد و درآمدی است که در کشور مقصد به دست می‌آورند. میزان حقوق در مشاغل مختلف به شدت متفاوت است اما به طور کلی میزان دستمزد برای تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا به شرح زیر است:

 • به طور معمول هر فرد 1490 XCD (دلار کارائیب شرقی) یا به عبارت دیگر 550 دلار آمریکا به صورت ماهیانه درآمد دارد.
 • این دستمزد از 380 XCD (کمترین میانگین) تا 6670 XCD (بیشترین میانگین) متغیر است.

مدیریت، برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌و‌کار و با کمی دقت در میانگین حقوق شغل‌های پر درآمد می‌توان نتیجه گرفت که این کشور از نظر اقتصادی در وضعیت خوبی قرار دارد. میزان حقوق و درآمد یک فرد در هر ساعت در سال 2019 ، 4.05 دلار در نظر گرفته شده ‌است.

به طور مثال آمار رشته‌های پردرآمد در دومینیکا به شرح زیر است:

 • درآمد یک پزشک سالیانه به طور میانگین 50.100 XCD است که رقم عالی در این کشور محسوب می‌شود. همچنین درآمد یک پرستار متخصص 2.090 XCD و درآمد داروساز 2.000 XCD است.
 • درآمد مدیران کارخانجات و کسانی که در زمینه مشاوره در این کشور خدمت می‌کنند بسیار بالا است و درآمدی بیش از 3.150 XCD دارند.
 • کسانی که در رشته مهندسی نرم‌افزار فعالیت دارند درآمدی در حدود 3.800 XCD دریافت می‌کنند.

درآمد در دومینیکا

اما پردرآمدترین شغل ممکن در کشور دومینیکا چیست؟

به علت امنیت اقتصادی که اخیرا به دلایل مختلف در دومینیکا ایجاد شده پردرآمدترین شغل این کشور در حوزه بانکداری و مالی است که حقوق دریافتی افراد سالیانه حدود 70 هزار دلار آمریکا (190 XCD) در نظر گرفته شده و بر اساس آمار نسبت به 5 سال گذشته میزان دستمزد 32 درصد افزایش یافته است.

اقتصاد دومینیکا

در سال 2017 پس از وقوع طوفان ویرانگر ماریا، 90 درصد زیرساخت‌های این کشور از بین رفت. در این زمان دولت دومینیکا فعالیت‌های زیادی برای بازگرداندن اقتصاد خود به کشور انجام داد اما همچنان هزینه بازسازی به ویژه خدمات آب و برق فشار زیادی به اقتصاد وارد می‌کرد به طوری که به نظر می‌رسید تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا سخت باشد.

با در نظر گرفتن همه این‌ مشکلات در سال‌ 2022 امتیاز آزادی اقتصادی این کشور 54.4 و در رتبه 125 قرار گرفت و در میان 32 کشور منطقه قاره آمریکا رتبه 24 را از آن خود کرد.

در طی این سال‌ها صنعت کشاورزی عضو جدایی‌ناپذیر از اقتصاد این کشور بوده و از مهم‌ترین محصولات کشاورزی می‌توان به موز، نارگیل و مرکبات اشاره کرد که ‌از محصولات صادراتی این کشور به کشورهای اروپایی هستند. علاوه‌بر همه این‌ها صابون از دیگر محصولاتی است که به کشورهای چین و انگلستان صادر می‌شود.

 تنها وابستگی به صنعت کشاورزی نتوانسته رشد اقتصادی این کشور را توسعه دهد چرا که صنعت توریستی و جذب گردشگران از سراسر نقاط دنیا تأثیر چشمگیرتری در رشد اقتصادی این کشور داشته و شرایط کار برای افراد را به سطح قابل توجه و مطلوبی رسانده است.

یکی از عوامل دیگری که در کنار همه چالش‌های اقتصادی کشور دومینیکا نقش مهمی برای حفظ اقتصاد و آسان کردن تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا ایفا کرده در حوزه بانکداری است که نگین درخشنده اقتصاد دومینیکا محسوب می‌شود و همچنان در حال پیشرفت است.

این کشور در حال‌حاضر تبدیل به یکی از قطب‌های بین‌المللی در جهان تبدیل شده و با سیاست‌های اقتصادی خود توانسته سرمایه‌گذاران خارجی زیادی را به خود جذب کند که به دنبال اخذ پاسپورت دومینیکا هستند. از مهم‌ترین مراکز مالی دنیا که در این کشور شعب خود را تأسیس کرده‌اند، می‌توان به اسکوتیا بانک و بانک رویال کانادا اشاره کرد.

همچنین میزان مالیات بر درآمد برای شرکت‌ها 25 درصد و برای افراد تا 35 درصد در نظر گرفته شده‌ است. در حال حاضر دومینیکا این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند از سفر به 140 کشور دنیا تنها با اخذ پاسپورت دوم لذت ببرند.

وضعیت حمل‌ونقل در دومینیکا

تاکسی و اتوبوس‌های خصوصی را در همه جای دومینیکا با پایین‌ترین قیمت نسبت به ایالات متحده می‌توان یافت. در واقع تاکسی‌ها از محبوب‌ترین وسایل نقلیه در این کشور هستند که تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا را برای رفت‌وآمد در فرودگاه‌ها و در طول روز شیرین‌تر می‌کنند و می‌توان از آن‌ها در سراسر جزیره استفاده کرد.

همچنین می‌توانید از آژانس‌های کرایه اتومبیل وسایل نقلیه کرایه کنید. البته توجه داشته ‌باشید که برای گرفتن مجوز رانندگی باید سن شما بین 25 تا 65 سال باشد و دو سال تجربه رانندگی داشته ‌باشید و هزینه آن 30 دلار خواهد‌ بود.

سیستم حمل‌ونقل عمومی دومینیکا بیشتر از اپراتور‌های مینی‌بوس خصوصی تشکیل شده و با توجه به مقصد خود می‌توانید به ایستگاه‌های اتوبوس در نقاط مختلف شهر دسترسی داشته باشید که هزینه آن با توجه به مسیر بین 1.50 تا 10.25 دلار متغیر است.

در کنار همه این‌ها از خدمات حمل‌ونقل مترو و متروهای سریع‌السیر بهره‌مند شوید. این سیستم کاملا مدرن بوده و برای استفاده از اتوبوس و مترو باید بلیط‌ها را به صورت دوره‌ای خریداری نمایید.

حمل و نقل دومینیکا

فرهنگ دومینیکا

فرهنگ دومینیکا تلفیقی از فرهنگ کارائیب‌ها، فرانسوی‌ها، آفریقایی‌ها و بریتانیایی‌ها است به همین علت این جامعه با فرهنگ شاد و رنگارنگ در زبان، هنر، غذا و موسیقی تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا را دلچسب‌تر می‌کند. بیشتر مردمان بومی این جزیره آفریقایی تبار بوده اما جمعیتی از اروپاییان، مردم شبه جزیره هند، کارائیب و سرخپوستان کارائیب نیز در این کشور زندگی می‌کنند.

 • دین دومینیکا

بخش اعظمی از جمعیت مردم دومینیکا را مسیحیان تشکیل می‌دهند که آن‌ها را با نام کاتولیک رومی نیز می‌شناسند. البته ادیان دیگر نیز به صورت اقلیت‌های دینی در این کشور حضور دارند.

 • زبان دومینیکا

زبان رسمی در دومینیکا زبان انگلیسی است. البته از سال 1960 به علت مهاجرت فرانسوی‌ها به این کشور زبان فرانسوی به طور گسترده‌ای رایج شد. همچنین مردم بومی این منطقه به زبان کریول دومینیکایی هم صحبت می‌کنند اما در زمینه ارتباطات و تحصیل بیشتر از زبان انگلیسی استفاده می‌شود.

 • هنر دومینیکا

از هنرهای رایج در دومینیکا می‌توان به شیرینی‌پزی اشاره کرد که از شغل‌های پردرآمد این جزیره محسوب می‌شود. همچنین از دیگر هنرهای مردمان این جزیره می‌توان به محصولات و هنرهای دستی، ظروف خاکی و سبدهای دستبافت اشاره کرد.

 • موسیقی و نمایش در دومینیکا

تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا شانس دیدن نمایش، موسیقی و رقص‌های فرانسوی و آفریقایی که از دیگر سنت‌های قابل توجه و رنگین در این کشور هستند را به  شما می‌دهد. در این کشور انواع موسیقی‌های دنیا شنیده می‌‌شود اما مهم‌ترین موسیقی‌های این کشور شامل رگای، فولک محلی و کالیپسو است.

از جشنواره‌های خاص دومینیکا که متناسب با رویداد‌های مختلف این کشور برگزار می‌شود می‌توان به جشنواره جهانی موسیقی کریول، جشنواره هنرهای دومینیکا، فستیوال شیرجه، جشن استقلال و … اشاره کرد.

 • پوشش و لباس‌های محلی دومینیکا

در این کشور پارچه و لباس‌های رنگارنگ چهارخانه و باتیک طرفداران زیادی دارد. همچنین لباس‌هایی برای مناسبت‌های خاص و جشن‌های مقدس به نام «ژوپ» استفاده می‌کنند که شامل یک دامن بلند و یک تاپ روشن روی یک پارچه پنبه‌ای سفید است. همچنین از سجاف، آستین، دستمال سفیدی به دور سر مانند کلاه و دانتلا استفاده می‌شود و جواهراتی چون طلا در این کشور رایج است.

فرهنگ دومینیکا

امنیت دومینیکا

اگر کشوری همه امکانات مناسب را داشته باشد اما امنیت آن تأمین نشود قطعا قدم در خاک این کشور نمی‌گذارید. پس باید این نوید را به شما بدهیم که دومینیکا به عنوان امن‌ترین کشور در حوزه جزایر کارائیب و آمریکای لاتین شناخته می‌شود. این کشور صلح‌طلب بوده و هیچ اختلافی با دیگر کشورها ندارد. آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است و تبعیض نژادی، تحریم، مشکلات سیاسی، جنگ‌های داخلی و خارجی و… در این کشور جایگاهی ندارد.

همچنین جاذبه‌های متنوع گردشگری این کشور امنیت اقتصادی را فراهم آورده و به خاطر ثبات اقتصادی سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از امنیت بالایی برخوردار است. پس طبیعی است برای تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا  امنیت آن برای شما مهم باشد. با این حال همواره به مدارک و وسایل خود دقت کنید زیرا حادثه هیچگاه خبر نمی‌کند.

آب‌و‌هوای دومینیکا

دومینیکا به نام بهشت استوایی در جهان شناخته می‌شود. آب‌وهوای گرم، نیمه ابری و بادخیز دارد و وضعیت بارش با توجه به تغییرات فصلی متغیر است. در اکثر فصول سال بارش در مناطق جنگلی و کوهستانی و پوشیده از جنگل‌های بارانی زیاد است به طوری که در پایتخت دومینیکا یعنی شهر روسو سالانه 2000 میلی‌متر باران می‌بارد و سطح رطوبت در این مناطق بالا است.

 دمای این منطقه به طور معمول بین 25 تا 30 درجه سانتی‌گراد است و دمای هوا از اواسط آوریل تا اواسط ژوئن افزایش می‌یابد و به تدریج میزان بارش زیاد می‌شود.

همه این‌ها در کنار بازدید از آبشارهایی نظیر ترافالگار، جنگل‌های جزیره، چشمه‌های جوشان و پارک‌های ملی، دره‌نوردی و سفر به روستاها و شهرهای این منطقه لذت تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا را چند برابر می‌کند.

تحصیل در دومینیکا

آموزش در این کشور به صورت رایگان توسط مدارس دولتی و مذهبی ارائه می‌شود و حضور افراد از سن 5 تا 17 سال الزامی است. نظام آموزشی در این کشور به چهار دسته پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه و عالی تقسیم می‌شود که اداره آن برعهده آموزش و پرورش است. دانش‌آموزان پس از تحصیل در مقطع ابتدایی 2 سال در مقطع متوسطه تحصیل می‌کنند و پس از آن به مدت 4 سال به تحصیل ادامه می‌دهند و در نهایت به آن‌ها مدرک دیپلم با اعتبار اعطا می‌شود.

ازآن جایی که مؤسسات مذهبی نقش مهمی را در این کشور ایفا می‌کنند اکثر مدارس خصوصی این کشور به این شیوه اداره می‌شوند اما دانش آموزان می‌توانند با ثبت نام در مدارس حرفه‌ای در زمینه صنایعی مانند کشاورزی، خودروسازی و دیگر صنایع تحصیل کنند. لازم به ذکر است که این مدارس در دسترس عموم افراد قرار دارند. غیر از برنامه‌های آموزشی، برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در این مدارس اهمیت زیادی دارند.

تحصیل در این کشور از قوانین خاصی پیروی می‌کند. دانش‌آموزان در این کشور برای تحصیل در مقطع دبیرستان باید روی یک رشته خاص تمرکز کنند. همچنین لازم است پیش از ورود به پیش‌دانشگاهی مدرک آیلتس معتبر داشته‌ باشند و در مقطع دبستان ریاضی پایه را به خوبی آموزش ببینند.

تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در دومینیکا امکان‌پذیر است و شهریه این دانشگاه‌ها براساس اعتبار آن‌ها مشخص می‌شود. برای تحصیل در مقطع لیسانس علاوه بر زبان انگلیسی باید به زبان اسپانیایی نیز مسلط باشید. همچنین در برخی از دانشگاهها زبان فرانسوی نیز آموزش داده می‌شود. دروس ریاضی و فیزیک اهمیت خاصی دارند به طوری که غیر از مدرک دیپلم مدارکی را باید ارائه دهید که نشان‌دهنده رشد شما دراین دروس باشد.

کلام آخر

وب‌سایت ایساتیس با نگارش این مطلب تمام تمرکز خود را بر روی موفقیت کسانی که قصد مهاجرت به کشور دومینیکا دارند، قرار داده و به صورت موشکافانه به بیان تجربه و هزینه زندگی در دومینیکا پرداخته ‌است.

اگر شما نیز قصد مهاجرت به این کشور زیبا با سواحل رویایی را دارید اما هنوز سوالات بی‌پاسخ در ذهن‌تان جاری است، می‌توانید پاسخ سؤالات خود را از طریق ارتباط با مشاوران خبره مهاجرتی همین وب‌سایت دریافت کنید.

از این که تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید از شما بی‌نهایت سپاسگزاریم.

 

 

امتیاز دهید (سمت چپ بیشترین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.