با پایتخت کشور دومینیکا آشنا شوید

معرفی پایتخت کشور دومینیکا

کشور دومینیکا یک جزیره بسیار زیبا بوده که در حوزه کارائیب قرار دارد. این جزیره در بین گردشگران و ماجراجویان شهرت فراوانی دارد تا جایی­که لقب بهشت استوایی به دومینیکا داده شده است و البته بعنوان یک مرکز اقتصادی بسیار قدرتمند نیز شناخته شده ­است.کشور دومینیکا یک جزیره بسیار چشم ­نواز است که بخشی از منطقه آنتیل را تشکیل می‌دهد. با ما همراه باشید تا به معرفی پایتخت کشور دومینیکا بپردازیم.

این کشور از بخش جنوبی با گوادلوپ و همچنین از بخش شمال با مارتینیک همسایه است. طبق آمار و سرشماری‌های موجود، این جزیره دارای مساحت 750 کیلومتری است. پایتخت دومینیکا شهر زیبای روسو است که  در اطراف دریاچه کارائیب قرار دارد و دنیایی از زیبایی و رنگ را در خود جای داده است. این شهر برای گردشگری بسیار لذت­بخش و خاطره ­انگیز است و جذابیت‌های ویژه‌ای دارد. به طور کلی شهر رسو دارای دنیای مدرن و جذابی است که هر ساله گردشگران و مسافران زیادی از سراسر جهان برای لذت بردن از جاذبه­های طبیعی این شهر به دومینیکا سفر می­کنند. در این مقاله از ایساتیس قصد داریم تا به معرفی پایتخت، تاریخچه، فرهنگ و اقتصاد دومینیکا بپردازیم.

تاریخچه دومینیکا

جالب است بدانید که در سال 1493 کریستف کلمب، دومینیکا را در سفر دوم خود کشف می­کند. لازم به ذکر است که در ابتدا این سرزمین به دست بومیان سرخ‌پوست اداره می‌شد. این‌طور که مشخص است نسل بومیان آراواک در این بخش بسیار زیاد بوده­اند. همچنین کشتی‌های اسپانیایی زیادی از قرن 16 در این بخش دیده شده‌اند. در طول تاریخ بردگان زیادی در دومینیکا زندگی می­کردند و پس از رویکردهای اقتصادی مشخص، این کشور به نتیجه بسیار خوبی رسید.

فرهنگ و آداب‌ورسوم مردم دومینیکا

در این قسمت قصد داریم تا به برخی از ویژگی­های فرهنگی و آداب مرسوم در میان مردم دومینیکا بپردازیم:

 •     مردم دومینیکا همیشه قدردان هستند و سعی می‌­کنند برای کوچک‌ترین محبتی سپاس‌گزار باشند.
 •     مردم در این کشور همیشه قانع هستند و قانع بودن بخشی از فرهنگشان شده است.
 •     همواره مهربان هستند و سعی می­کنند لبخند بزنند.
 •     مردم دومینیکا علاقه زیادی به مهمانی رفتن و مهمانی دادن، دارند.
 •     مردم این کشور بیشتر سرمایه خود را برای کمک به امور خیریه اختصاص می­دهند.
 •     امید به زندگی در آنها بسیار زیاد بوده و هرگز صحبت ناامیدکننده نمی­زنند.
 •     به تحصیل اهمیت فراوانی می‌دهند و زمان زیادی برای مطالعه می‌گذارند.
 •     سعی می‌کنند همیشه به دیگران احترام بگذارند.
 •     با توریست و مهاجران بسیار مهربان و صمیمی هستند.
 •     از دروغ به‌شدت بیزارند و صداقت بخش مهمی از فرهنگ زندگی آنهاست حتی اگر به ضررشان باشد.
 •     در این کشور زیبا زندگی برای جوانان با شادی همراه است.
 •     در فرهنگ مردم دومینیکا زندگی می‌تواند به سادگی شکل بگیرد و برای ازدواج هیچ سخت‌گیری ندارند.
 •     رسانه در دومینیکا اهمیت بسیار زیادی دارد به‌طوری که سعی می­کنند زمانی را برای بررسی برنامه­های تلویزیونی اختصاص دهند.
 •     حجاب در کشور دومینیکا کاملاً آزاد است اما مردم این کشور بسیار ساده‌پوش هستند.
 •     زبان کشور دومینیکا انگلیسی بوده و با لهجه خاصی همراه است.
 •     مردم پرچم کشور دومینیکا را با رنگ­های شادی که دارد، بسیار مهم و باارزش می­دانند.

آداب و رسوم دومینیکا

اقتصاد دومینیکا

خوب است بدانید که ارز کشور دومینیکا بر اساس دلار شرق کارائیب ارزیابی شده است. این کشور در سال 2008 کمترین نرخ تولید ناخالص را به خود اختصاص داد که این موضوع سبب بروز بحران‌های اقتصادی زیادی در کشور دومینیکا شد. بحران مالی متعدد در کشور دومینیکا در سال‌های اخیر به شکلی دنبال شد که افراد توانستند وضعیت زندگی خود را بسیار پراسترس بدانند.

اما در سال 2010 وضعیت اقتصادی کشور دومینیکا با تغییرات زیادی همراه شد و پس از یک دهه رکود، به شکل جدی و چشم­گیری شاهد رشد اقتصادی در کشور دومینیکا بودیم. همچنین این کشور توانست پایه‌های گردشگری خود را خیلی قدرتمند تقویت نماید به‌طوری که این موضوع پس از یک دوره یک ساله در شرایط ساخت‌وساز نیز رویت شد. همچنین وضعیت خدمات دریایی نیز در کشور دومینیکا در دهه ­های اخیر پیشرفت چشمگیر و مطلوبی داشته­ است.

در سال 2012 دومینیکا در صنعت موز به یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا مبدل شد. صندوق بین‌المللی پول در دومینیکا در سال­های اخیر اصلاحات بسیار عالی و چشمگیری داشته است. همچنین وضعیت تولید ناخالص داخلی این کشور 648 میلیون دلار ارزیابی شد و وضعیت کاری در کشور دومینیکا به 25 هزار نیروی کار رسیده است که رقم بسیار خوبی به­ شمار می­رود. لازم به ذکر است که نرخ بیکاری در دومینیکا هنوز هم زیاد است که البته که دولت سعی به بهبود هرچه زودتر این وضعیت دارد.

شایان ذکر است که عمده محصولات صادراتی دومینیکا شامل موز و پرتقال و سبزیجات و همین‌طور صابون است. بیشترین محصولات صادراتی از کشور دومینیکا به انگلیس و چین است که میزان صادرات این کشور به جامائیکا نیز از رشد جدی برخوردار بوده­است.

در دهه­های اخیر کارخانه‌های کشور دومینیکا رشد خوبی داشته است و به این ترتیب وضعیت واردات به دومینیکا پیشرفت شایانی کرده است و ماشین‌آلات بیشماری از کشور آمریکا وارد دومینیکا می‌شود. علاوه بر این مواد شیمیایی و مواد غذایی نیز از چین وارد کشور دومینیکا می‌شود. لازم به ذکر است که کشور دومینیکا در زمینه مواد غذایی ضعیف بوده و اغلب کسانی که به سراغ ثبت شرکت در دومینیکا می‌روند بسیار اصرار به ورود به واردات مواد غذایی در کشور دومینیکا داشته‌اند، این صنف بسیار درآمدزا است و به طور کلی اقتصاد کشور دومینیکا را ارزیابی می­نماید.

منابع مالی دومینیکا از سوی دولت ارزیابی می‌گردد. همچنین هر یک از منابع مالی دومینیکا در سال‌های اخیر تغییرات مشخصی داشته‌اند که این روال مشخص نموده است که در دومینیکا می‌توان سرمایه‌های مشخصی را وارد نمود. رشد کارخانه سبب ایجاد فضای کاری بیشتری در دومینیکا می‌شود و دولت این کشور نیز بسیار علاقه دارد که ثبت شرکت‌های خارجی در کشور دومینیکا را بیشتر نموده و در این زمینه رشد خوبی دیده می‌شود. همچنین منابع مالی موردنیاز برای ثبت شرکت نیاز است تا از سوی صندوق‌های حمایت مالی دومینیکا نیز ارزیابی شود که خوشبختانه دولت در این راستا نیز بسیار عالی عمل کرده است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت خلاصه و مفید به معرفی پایتخت، تاریخچه، فرهنگ و اقتصاد کشور دومینیکا بپردازیم. اگر شما نیز قصد سفر، مهاجرت، سرمایه ­گذاری یا دریافت پاسپورت دومینیکا را دارید می­توانید با خاطری آسوده با کارشناسان ایساتیس ارتباط برقرار کرده و تمامی اطلاعات موردنیاز خود را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.