چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی با پاسپورت دومینیکا

پذیرش تحصیلی با پاسپورت دومینیکا به شهروندان خارجی این امکان را می دهد که به صورت موقت به دومینیکا مهاجرت کرده تا دوره های تحصیلی را در این کشور طی کنند. تحصیل در کشور دومینیکا یک گزینه محبوب برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان است.

پذیرش تحصیلی با پاسپورت دومینیکا

پذیرش تحصیلی با پاسپورت دومینیکا

دومینیکا با انبوهی از مؤسسات آموزشی، سابقه ای طولانی از تعالی در یادگیری را ارائه می دهد. مهاجرت به دومینیکا در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است که بخشی از آن به دلیل سیاست مهاجرت نسبتاً لیبرال همراه با کیفیت بالای زندگی است که می توان در این کشور به دست آورد.

شرایط لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی با پاسپورت دومینیکا

 • نامه پذیرش باید ارائه شود که نشان دهد به متقاضی، محل تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی معتبر پیشنهاد شده است.
 • متقاضیان باید بتوانند شواهدی مبنی بر وجود بودجه کافی برای حمایت از خود در کشور را نشان دهند.
 • باید نشان داده شود که شهریه دوره به طور کامل پرداخت شده است.
 • بیمه درمانی خصوصی باید ترتیب داده شود و مدارک مستند آن ارائه شود.
 • باید در پایان دوره تحصیلی داوطلب درخواست بازگشت به کشور خود را باشد.

شرایط ویزا برای دانشجویانی که می خواهند در دومینیکا تحصیل کنند، بسته به شهروندی آنها متفاوت است.

 • متقاضیان مقطع کارشناسی: شما می توانید برای دوره های کارشناسی از طریق خدمات پذیرش دانشگاه ها و کالج ها (UCAS) درخواست دهید. کد موسسه UCAS برای دانشگاه بریستول BRISL B78 است. شرایط ورود برای هر دوره متفاوت است. برای دریافت مشاوره دقیق‌تر کافیست با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید.
 • متقاضیان تحصیلات تکمیلی: شما باید برای تمام برنامه های تحصیلات تکمیلی به صورت آنلاین درخواست دهید. شرایط ورود برای هر برنامه متفاوت است. به عنوان مثال داوطلبانی که دارای مدرک لیسانس از دانشگاه هند با مدرک کلاس دوم یا مدرک درجه یک هستند برای برنامه های تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته می شوند.
 • بورسیه ها: این دانشگاه طیف وسیعی از بورس های تحصیلی بین المللی از جمله بورسیه های تحصیلی Think Big را ارائه می دهد که می تواند به هزینه های تحصیل شما کمک کند.
 • نمایندگان آموزش و پرورش: این دانشگاه با بسیاری از نمایندگان آموزشی در سراسر جهان توافق نامه هایی دارد که می توانند به شما در درخواست تحصیلی کمک کنند. استفاده از نماینده، درخواست شما را در هیچ مزیت یا ضرری قرار نمی دهد و درخواست های مستقل بر اساس قوانین یکسان بررسی خواهند شد.

تحصیل در دومینیکا

تحصیل در دومینیکا

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، کشور دومینیکا یک انتخاب درست و راحت خواهد بود! متخصصین ایساتیس به شما کمک می کنند بدون هیچ دشواری مسیر درستی را برای کشور مورد نظر خود انتخاب کنید.

این کشور جزیره ای، مکانی قابل تحسین برای کسانی است که به دنبال تحصیل با کیفیت بالا در خارج از کشور با قیمتی مناسب هستند. دانشجویان بین المللی به دلایل مختلفی علاقه مند به اخذ پذیرش تحصیلی در دومینیکا هستند.

مردم اینجا ملیتی پیشرفته، چندفرهنگی و با دید باز هستند. ساکنان دومینیکا خانواده محور هستند و همیشه از ارائه بهترین تجربه مهمان نوازی به گردشگران بین المللی، بازدیدکنندگان و … احساس غرور می کنند.

کشور شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه آموزش به ویژه در زمینه مطالعات استوایی بوده است. مدارک اعطا شده توسط دانشگاه های دومینیکا در سطح بین المللی شناخته شده اند.

در حال حاضر، با اجرای آموزش با کیفیت بالا، کادر علمی حرفه‌ای و شایسته، دوره‌های بین‌المللی، هزینه کمتر زندگی و هزینه‌های تحصیل مقرون به صرفه، دومینیکا را به مکانی عالی برای دانشجویان تبدیل کرده است. با شناخت بهترین دانشگاه های دومینیکا، می توانید بهترین مقصد تحصیلی خود را با توجه به علایق و نیازها انتخاب کنید.

اقتصاد دومینیکا چگونه است؟

علاوه بر بررسی امنیت دومینیکا می بایست با اقتصاد این کشور نیز آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را قبل از مهاجرت خود بگیرید. دانش عملکرد اقتصادی برای یک کشور خاص می تواند در انتخاب کشوری که برای یک ترم تحصیلی در خارج از کشور انتخاب شود بسیار مفید است!

دومینیکا کشوری کوچک و کوهستانی در آنتیل کوچک، عضو سازمان کشورهای کارائیب شرقی (OECS) است.

از لحاظ تاریخی، اقتصاد به شدت به کشاورزی (عمدتاً موز) و گردشگری وابسته بوده است. تلاش‌های دولت برای ترویج تنوع منجر به ایجاد یک بخش آموزش پزشکی در خارج از کشور و جذب سرمایه‌گذاری در صادرات کشاورزی مانند قهوه، پاتچولی، آلوئه ورا، میوه‌های عجیب و غریب و گل‌های شاخه بریده شده است.

ویرانی ناشی از طوفان ماریا، که بخش اعظم بخش کشاورزی کشور را تحت تأثیر قرار داد و به حمل و نقل و زیرساخت های فیزیکی آن در سال 2017 آسیب رساند. امتیاز آزادی اقتصادی این کشور 60.8 است که اقتصاد آن را در رتبه 97 آزاد در شاخص 2020 قرار می دهد. امتیاز کلی آن به دلیل افت شدید شاخص مخارج دولت 2.8 امتیاز کاهش یافته است.

دومینیکا در بین سی و دو کشور منطقه قاره آمریکا در رتبه بیستم قرار دارد و امتیاز کلی آن بالاتر از میانگین منطقه ای و کمی بالاتر از میانگین جهانی است.

در بیشتر موارد، اقتصاد دومینیکا از زمان شروع امتیازدهی شاخص کشور در سال 2009 در پایین ترین سطح محدوده نسبتا آزاد قرار گرفته است. رشد منفی قابل توجه تولید ناخالص داخلی در سال 2018 با این عملکرد نسبتاً ضعیف بر آزادی اقتصادی انجام می شود و همچنین تأثیر گسترده خسارت طوفان بر اقتصاد و هزینه بالای بازیابی را نشان می دهد.

چرا دومینیکا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

 • کشور انگلیسی زبان: دومینیکا کشوری انگلیسی زبان است که مردم آن به زبان انگلیسی با لهجه دومینیکن خود صحبت می کنند. اگر انگلیسی بلد باشید، می توانید بفهمید که آنها چه می گویند و آنها هم می فهمند که شما چه می گویید! این دلایل دومینیکا را به یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل بین المللی تبدیل می کند.
 • پژوهش: دومینیکا یک کشور مناسب برای تحقیق و آموزش عالی است. این کشور یکی از مواردی است که باید از آن بازدید کرد. مناظر خیره کننده و کوه های مرتفع تنها چند جاذبه در دومینکا هستند.
 • آموزش با کیفیت بالا: اکثر دانشگاه‌های دومینیکا از برنامه درسی مستقر در ایالات متحده پیروی می‌کنند که به شما اطمینان می‌دهد که بهترین‌ها را در آنجا مطالعه می‌کنید. همچنین، از آنجایی که دومینیکا یک کشور کارائیب است، فرصت‌های زیادی برای انجام دوره‌های کارآموزی در کشورهای سراسر کارائیب و همچنین در ایالات متحده آمریکا، کانادا و سایر کشورها دارید.
 • بورسیه ها: شهریه یکی از پایین ترین هزینه ها در کل قاره آمریکا است، به ویژه در دومینیکا. همچنین دریافت ویزای تحصیلی برای تحصیل در این کشور بسیار آسان است. دانشجویان این امکان را دارند که از سازمان های مختلف بورس تحصیلی دریافت کرده و به راحتی در خارج از کشور تحصیل کنند.

بورسیه تحصیلی در دومینیکا

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دومینیکا و مدرک دکترا هستند، بورسیه تحصیلی، بورسیه های کارشناسی ارشد یا بورسیه های کارشناسی برای تأمین مالی تحصیلات در خارج از کشور، برای کمک به آنها وجود دارند.

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دومینیکا هستند، فرصت های بورسیه تحصیلی از بودجه فدرال گرفته تا کسانی که در کالج ها و دانشگاه های خصوصی هستند، را خواهند داشت.

ویزای دانشجویی دومینیکا

برای تحصیل در یکی از دانشگاه های دومینیکا، دانشجویان بین المللی باید بسته به کشور مبدا خود ویزای دانشجویی دومینیکن دریافت کنند.

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دومینیکا را دارند، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. ویزای تحصیلی دومینیکا تنها توسط اداره مهاجرت دومینیکا صادر می شود.

کارپاره وقت

کار پاره وقت برای کسب درآمد کافی جهت پرداختن هزینه های روزانه مفید است، اما دولت دومینیکا هرگز با تحصیل دانشجویان سازش نمی کند، بنابراین در اینجا به عنوان دانشجو، اجازه کار با ویزای تحصیلی را ندارید.

پس از تحصیل، دانشجویان می توانند با مجوز کار اقدام کنند، اما در طول تحصیل، دانشجویان باید بدون نگرانی در مورد درآمد از هر شغلی، روی مطالعه خود تمرکز کنند.

اگر در حین تحصیل در خارج از کشور به کار فکر می کردید، تنها نیستید. بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول تحصیل به دنبال کار هستند. این چالش تنها در صورتی پیش می‌آید که توسط مؤسسات برای انجام هر نوعی از کارآموزی تأیید نشده باشید!

اگر در طول تعطیلات تابستانی در محوطه دانشگاه بمانید، انتخاب کار تمام وقت شانس شما را برای کسب درآمد بیشتر افزایش می دهد، این می تواند به هزینه های ترم بعدی شما کمک کند.

از آنجایی که هیچ کلاسی در تعطیلات آخر هفته برگزار نمی‌شود، می‌توانید به دنبال کارهایی باشید که می‌توان برای کسب درآمد اضافی انجام داد.

زندگی دانشجویی در دومینیکا

مؤسسات دومینیکن آگاه هستند که دانشجویان را از طریق راه‌ها و ابتکارات مختلف، مجذوب مطالعه خود نگه دارند. زمان شما در کشور احتمالاً یکی از شدیدترین و فراموش نشدنی ترین تجربه های زندگی شما خواهد بود.

دانشگاه ها و آژانس های خارجی متعهد هستند تا تجربیات دانشجویان را تا جایی که می توانند به یاد ماندنی کنند.

این کشور مکانی هیجان انگیز و پر جنب و جوش برای بازدید و تحصیل در خارج از کشور است. یکی از اولین چیزهایی که بیشتر مردم به آن توجه می کنند این است که کشور دومینیکا بسیار تمیز است. مردم دومینیکا از نرخ پایین فساد و کیفیت بالای زندگی لذت می برند و این کشور را به بهترین مکان برای ایده های نوآورانه و اکتشاف تبدیل می کند.

دانش آموزان همچنین به فعالیت های اجتماعی مانند ورزش و همچنین سایر فعالیت های فوق برنامه که می توانند در داخل و خارج از دانشگاه در آن شرکت کنند دسترسی دارند.

دانشگاه ها در اینجا به دانشجویان راحتی و لذت را در قالب امکانات غذاخوری واقع در محوطه دانشگاه فراهم می کنند. غذاخوری ها صبحانه، ناهار، میان وعده و شام را برای دانش آموزان سرو می کنند.

تقریباً در هر دانشگاهی آزمایشگاه هایی با تجهیزات پیشرفته، سخت افزار، نرم افزار و وسایل کمک آموزشی یافت می شود. دانشگاه‌های دومینیکن تضمین می‌کنند که دانش‌آموز به دانش عملی دست می‌یابد که می‌تواند در صنایع پیاده‌سازی شود و به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با دانشجویان دیگر در بسترهای تحقیقاتی تعامل داشته باشند.

سوالات متداول:

آیا می توانید با پاسپورت دومینیکا در انگلستان تحصیل کنید؟

دومینیکا بخشی از Commonwealth است که یک اتحادیه داوطلبانه از مستعمرات سابق بریتانیا است. اکنون شهروندان این کشور مستقل می توانند تا 180 روز متوالی در بریتانیا بمانند و هنگام ثبت نام در کالج ها و دانشگاه های بریتانیا از مزایایی برخوردار شوند.

آیا پاسپورت دومینیکا خوب است؟

پاسپورت دومینیکا از نظر آزادی سفر در رتبه 31 قرار دارد و به دارندگان امکان دسترسی بدون ویزا یا هنگام ورود به بیش از 145 کشور جهان را می دهد.

آیا می توان با پاسپورت دومینیکا کار پیدا کرد؟

به عنوان یک شهروند، می توانید در هر زمانی در دومینیکا و سایر کشورهای جامعه کارائیب (CARICOM) زندگی و کار کنید.

چگونگی اخذ پاسپورت دومینیکا؟

متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. – نباید دارای سابقه کیفری باشد. – باید بررسی های لازم را انجام دهد و تأییدیه را دریافت کند. – باید بتواند ماهیت مشروع منبع سرمایه گذاری خود را اثبات کند. – باید از سلامتی کامل برخوردار باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.