آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب

چنانچه از علاقه‌مندان به آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب هستید مطالعه این مطلب به شما توصیه می شود. پیش از پرداختن به ادامه متن علاقه مندم تا ذهن شما را با چند سوال مهم به چالش بکشم. آیا تا به حال درباره منطقه کارائیب و کشورهای حوزه آن چیزی شنیده یا خوانده اید؟ آیا با ویژگی های این منطقه آشنایی دارید؟ درباره مزیت های آن چه اطلاعاتی دارید؟ اگر برای سوال های مطرح شده پاسخی ندارید پس با ایساتیس تا انتهای این مطلب همراه باشید.

با منطقه کارائیب آشنا شوید

از خوش آب و هوا ترین مناطق در قاره آمریکا حوزه کارائیب است. در این منطقه کشورهای گوناگونی واقع شده اند که هر کدام از آن ها دارای جذابیت ها و زیبایی های خاص خود هستند. نکته جالبی که لازم است در آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب بدانید اینست که اکثر ملت های موجود در این منطقه کشورهایی هستند که استعماری می باشند. با این حال شاهد این هستیم که تعداد کشورهای حوزه کارائیب در طی سالیان اخیر رشد یافته است. شاید برایتان جالب بنظر آید که بدانید کشورهای حوزه کارائیب با اینکه استعماری هستند اما در میان گردشگران دنیا از محبوبیت فراوانی برخوردار می باشند.

منطقه کارائیب چه ویژگی هایی دارد؟

از جمله سوالات مهمی که در رابطه با آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب مطرح می شود این است که این منطقه از چه ویژگی هایی برخوردار بوده و اساسا برای سفر به کشورهای حوزه کارائیب لازم است به چه نکاتی توجه گردد؟ اگر شما هم برای دانستن پاسخ به سوال فوق مشتاق هستید پس مطالعه این بخش را اصلا از دست ندهید.

اولین ویژگی از مجموعه ویژگی های حوزه کارائیب این است که مساحت خشکی های موجود در این منطقه در حدود ۲۴۰ هزار کیلومتر مربع است. در مقابل لازم است این نکته مطرح گردد که مساحت آبی منطقه فوق در حدود ۲۷۵۴۰۰۰ کیلومتر بوده که با توجه به ارقام ذکر شده می توان به این نتیجه رسید که بخش بسیار زیادی از مساحت منطقه فوق از آب تشکیل شده است. از بابت جمعیت نیز لازم است بیان گردد که کشورهای حوزه کارائیب در مجموع دارای ۴۵ میلیون جمعیت هستند و به عبارتی می توان اینگونه گفت که در هر کیلومتر مربع حدود ۱۵۱ نفر متراکم شده اند. همانطور که برای شما نیز قابل استناد است می توان گفت که حوزه کارائیب از تراکم جمعیتی بسیار خوبی برخوردار بوده که بدون وجود هیچ مشکلی می توان در این منطقه زندگی کرد.

اهمیت حوزه کارائیب و کشورهای اطراف آن در چیست؟

در بخش قبلی از مطلب آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب سعی نمودیم شما را با ویژگی های مهم این منطقه آشنا نماییم. حال این سوال مطرح می شود که از چه ابعادی می توان به بررسی اهمیت کشورهای این حوزه پرداخت؟ شاید بتوان از میان دلایل موجود تنها به یک دلیل برای اهمیت دار بودن حوزه کارائیب اشاره کرد. حوزه کارائیب به دلیل آنکه به سواحل شرقی آمریکا و اقیانوس اطلس نزدیک است از لحاظ اقتصادی و تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

اهمیت حوزه کارائیب

آشنایی با دین و مذهب مردم ساکن در کشورهای حوزه کارائیب

یکی دیگر از مباحثی که لازم است در رابطه با آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب مطرح گردد این است که مردم ساکن در کشورهای این منطقه دارای چه دین و مذهبی می باشند؟ شاید برایتان جالب باشد بدانید که قومیت های مختلف و متعددی در کارائیب وجود دارند که همین عامل سبب شده تا مذهب های گوناگونی در این حوزه به وجود آیند. مردمانی که در کشورهای حوزه کارائیب زندگی می کنند افرادی هستند که اکثرا در همین منطقه متولد شده اند و به عبارت دقیق تر می توان اینگونه گفت که جمعیت مهاجر در حوزه کارائیب کم است.

بازار مشترک کشورهای حوزه کارائیب

اگر علاقه بیشتری به آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب دارید در این بخش می توانید در رابطه با بازار مشترک کشورهای این حوزه اطلاعاتی کسب کنید. اکثر ملت های این حوزه هدفشان این است که از طریق بازارهای مشترک بتوانند اقتصاد کشور خود را با دیگر ملل یکپارچه کنند. در دهه ۱۹۸۰ مشکلات اقتصادی موجود میان اعضا سبب شد تا تجارت بین کشورهای این حوزه گسترش نیابد. عامل دیگری که مانع از گسترش روابط اقتصادی شد، وجود مشکلاتی در به کار گیری قانون مبدا توسط اتحادیه بود. مطابق با این قانون بایستی کالاهای وارداتی توسط کشورهای عضو اتحادیه عرضه میشدند.

بررسی کشورهای حوزه کارائیب

همانطور که پیشتر هم ذکر شد، در منطقه کارائیب کشورهای مختلفی حضور دارند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های هستند که سبب شده تا سالانه افراد زیادی به عنوان توریست از این کشور ها بازدید کنند. در این بخش از مطلب آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب قصد داریم تا چند کشور واقع شده در این منطقه را برای شما معرفی نماییم.

  • دومینیکا

از زیباترین و جذاب ترین کشورهای منطقه کارائیب، کشور دومینیکا است که حقیقتا آن را بایستی در گروه بهترین جزیره های موجود در کره زمین قرار داد. از دومینیکا با عنوان جزیره طبیعت کارائیب هم یاد می شود. پاسپورت دومینیکا از اعتبار بسیار بالایی در میان ملت های مختلف آمریکایی و اروپایی برخوردار بوده لذا افراد زیادی در دنیا و حتی ایران وجود دارند که با هدف بهره مند شدن از مزایای پاسپورت قدرتمند دومینیکا، اقدام به اخذ این پاسپورت می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ارزشمندی و مزایای پاسپورت دومینیکا می توانید به مطالعه مقالاتی که در این مورد نوشته شده و در سایت نیز وجود دارند اقدام کنید.

  • جامائیکا

برای آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب بد نیست با کشور جامائیکا نیز آشنا شوید. این کشور را باید به عنوان اولین مستعمره بریتانیا تلقی کرد. جامائیکا به اندازه کشور دومینیکا سر زبان ها نیفتاده است به همین دلیل در مورد آن زیاد صحبت نمی کنیم.

  • جمهوری دومینیکن

سومین کشور از کشورهای عضو منطقه کارائیب که به معرفی آن خواهیم پرداخت کشور جمهوری دومینیکن است. دومینیکن در بخش شرقی جزیره ای به نام هیسپانیولا واقع شده است. شهر سانتودومینگو پایتخت این کشور بوده و مردم آن به زبان اسپانیایی با یکدیگر صحبت می کنند.

  • هندوراس

از دیگر کشورهایی که در منطقه کارائیب واقع شده است هندوراس می باشد که پایتخت آن شهر تگوسیگاتیا هست.

  • کوبا

و آخرین کشوری که عضو منطقه کارائیب بوده و ما قصد داریم آن را به صورت مختصر برای شما معرفی کنیم، کشور کوبا است. کوبا از چند جزیره دریای کارائیب تشکیل شده و نام پایتخت آن هاوانا است.

کوبا

مناسب ترین شیوه برای اخذ اقامت جزایر کارائیب

حال که به این بخش از مطلب آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب رسیدیم شاید با این سوال مهم مواجه شده باشید که مناسب ترین روش برای اخذ اقامت کشورهای حوزه کارائیب و بخصوص کشور دومینیکا چه روشی است؟ برای اینکار روش های مختلفی موجود است که بدون شک سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بهترین روش می باشد.

صحبت پایانی

همانطور که از مطالعه این متن متوجه شده اید، آشنایی با منطقه و کشورهای حوزه کارائیب زمان زیادی نمی برد اما در این بین نکاتی وجود دارد که توجه داشتن به آن ها برای شما فواید زیادی به همراه خواهد داشت. اگر متن را به دقت خوانده باشید حتما متوجه شدید که از میان کشورهای معرفی شده در حوزه کارائیب، ما توجه ویژه ای به کشور دومینیکا داشتیم. علت این کار چیزی جز بهره مند شدن از مزایای فراوان پاسپورت دومینیکا نیست. امروز بسیاری از افراد برای آنکه بتوانند اقامت راحتی به مدت ده سال در کشورهای مختلفی مانند آمریکا داشته باشند از پاسپورت دومینیکا استفاده می کنند. شما هم می توانید جزء یکی از آن ها باشید که برای اینکار کافیست کارهای مربوط به اخذ پاسپورت کشور دومینیکا را به ما بسپارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.