مزایا و معایب زندگی در جمهوری دومینیکن

بدون شک همه ما جمهوری دومینیکن را به عنوان کشوری می شناسیم که مردم برای کسب بهترین تجربه در دریای کارائیب به آنجا می روند. اما یک سفر یک هفته ای همیشه کافی نیست تا بفهمیم زندگی در این کشور چگونه کار می کند و ساکنان با چه مشکلاتی روبرو هستند. به هر حال، در پشت سواحل بهشتی، واقعیتی وجود دارد که در تعطیلات در پونتا کانا برای شما پنهان است. به همین دلیل است که تصمیم گرفتیم در مورد مزایا و معایب زندگی در جمهوری دومینیکن به شما بگوییم. با گروه سرمایه گذاری ایساتیس همراه باشید.

محتوا پنهان

نمای کلی جمهوری دومینیکن

بنابراین برای اینکه شما را بهتر با شرایط واقعی فعلی کشور آشنا کنیم، تصمیم گرفتیم این مبحث را به چند نکته فرعی تقسیم کنیم. بنابراین، به شما امکان می دهد حقایق جالب تری در مورد جمهوری دومینیکن بیابید.

بیشتر بخوانید:

تفاوت دومینیکا و جمهوری دومینیکن در چیست؟

اقتصاد DR

خوب، باید بگوییم که جمهوری دومینیکن رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرده است که آن را به بزرگترین اقتصاد در دریای کارائیب تبدیل می کند. علاوه بر این، در میان 10 اقتصاد برتر در آمریکای لاتین قرار دارد.

بنابراین، چه چیزی به این کشور کمک کرد تا به یکی از اقتصادهای با رشد سریع در منطقه تبدیل شود؟ البته گردشگری، معدن، کشاورزی، مناطق آزاد تجاری، سرمایه گذاری خارجی است. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که درآمدهای گردشگری و مناطق آزاد تجاری بیشترین رشد را در بخش صادرات دارند و بخش خدمات پیشروترین حوزه در جمهوری دومینیکن است.

شایان ذکر است که چنین رشد سریعی به طور خاص قبل از همه گیری رخ داده است، زیرا بسیاری از فرآیندها پس از آن متوقف شده اند. با این وجود، همه چیز اکنون به تدریج از سر گرفته شده است، به ویژه گردشگری.

زندگی در جمهوری دومینیکن چگونه است؟

احتمالا، همانطور که ممکن است حدس بزنید، زندگی در جمهوری دومینیکن فقط در مورد سواحل و آرامش نیست. در اینجا مردم مانند همه ما یک زندگی معمولی دارند، ممکن است اصلا اقیانوس را نبینند، زیرا همه در نزدیکی ساحل زندگی نمی کنند.

اول از همه، ما می خواهیم به حقوق ها اشاره کنیم، و همانطور که می بینیم، متوسط ​​حقوق ها در جمهوری دومینیکن اگر با ایالات متحده مقایسه کنیم، یک مرتبه پایین تر است. بنابراین، متوسط ​​حقوق حدود 19000 پزو دومینیکن (DP) در ماه است که حدود 330 دلار آمریکا است.

علاوه بر این، بیشتر جمعیت هنوز در مناطق روستایی زندگی می کنند. همچنین، زندگی روستایی در بخش شمالی کشور با مزارع قند جنوب شرقی و سایر مناطق متفاوت است و زندگی در پایتخت پر جنب و جوش سانتو دومینگو نیز با زندگی آرام تر در شهرهای کوچک متفاوت است.

اما بسیاری از خارجی ها نیز برای مدت طولانی به اینجا می آیند و یا حتی بعداً شهروندی دریافت می کنند. و دلیل این امر معمولاً عشق آنها به آب و هوا، طبیعت، فرصت رفتن به ورزش های آبی و حال و هوای کارائیب این مکان است. به همین دلیل است که ما می توانیم هر سال شاهد ظهور مشاغل خارجی بیشتری در اینجا باشیم.

سرویس خودرو در باوارو، پونتا کانا

چگونه در جمهوری دومینیکن امرار معاش کنیم؟

خوب، همانطور که قبلاً اشاره کردیم، دستمزد دومینیکن در مقایسه با آنچه که بیشتر گردشگران به آن عادت دارند بسیار پایین تر است. وقتی میانگین حقوق حدود 330 دلار آمریکا باشد، کمترین میانگین حقوق حدود 87 دلار آمریکا است. از این رو، می‌توان نتیجه گرفت که کسب درآمد زیاد، به‌ویژه برای یک مهاجر خارجی، فوق‌العاده دشوار خواهد بود.

با این وجود، پزشکان، وکلا، معلمان مدارس خصوصی بیشتر دریافت می‌کنند و حدود 1600 دلار آمریکا است. پزشکان، وکلا، معلمان مدارس خصوصی بیشتر دریافت می‌کنند، این مبلغ در محدوده 1000 تا 2500 دلار آمریکا در ماه است. و این حقوق برای جمهوری دومینیکن بالا در نظر گرفته می شود.

بسیاری از مردم به اینجا می آیند تا کسب و کار خود را باز کنند، اما همیشه همه چیز آنطور که ما دوست داریم پیش نمی رود. اقتصاد در جمهوری دومینیکن هنوز در سطح کافی نیست، بنابراین مشاغل اغلب در معرض خطر هستند. با کار در اینجا خواهید دید که قیمت ها نسبت به بسیاری از کشورها پایین تر است.

اما، به نظر ما، بهترین گزینه این است که در جای دیگری درآمد کسب کنید و به اینجا بیایید تا استراحت کنید و از پول خود لذت ببرید، در این صورت تا حد امکان احساس راحتی خواهید کرد و می توانید هزینه های زیادی را بپردازید. همچنین، اگر شغل شما به شما اجازه می دهد از راه دور کار کنید، این گزینه عالی خواهد بود، بنابراین می توانید در اینجا زندگی کنید.

فروشگاه هدایا، ساحل ماکائو، پونتا کانا

افراد ثروتمند در کجای DR زندگی می کنند؟

اول از همه، ما می خواهیم سانتو دومینگو را به عنوان ثروتمندترین شهر جمهوری دومینیکن معرفی کنیم. همچنین پایتخت و بزرگترین مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور است. همانطور که می بینیم، با وجود برخی نابرابری های اجتماعی در جمهوری دومینیکن، بخش های انحصاری وجود دارد که در آن افراد ثروتمند و موفق زندگی می کنند.

بدون ترس از اشتباه، می توان گفت که مجلل ترین محله ها در سانتو دومینگو مانند Los Cacicazgos یا Bella Vista وجود دارد. در این مناطق، قیمت هر متر مربع از 3000 دلار آمریکا فراتر می رود، به یاد بیاورید که فردی با سطح درآمد بالا می تواند چنین مبلغ زیادی را برای دومینیکن ها در ماه دریافت کند.

علاوه بر این، بسیاری از مردم ترجیح می دهند در نزدیکی ساحل زندگی کنند، در میان مناطقی مانند پونتا کانا، کپ کانا و غیره. اما به احتمال زیاد مکان ویلاهای خود را دور از ازدحام گردشگران انتخاب می کنند. گزینه محبوب اقامتگاهی است که در قلمرو باشگاه گلف واقع شده است.

ویلای لوکس در Cap Cana

مزایای زندگی در جمهوری دومینیکن

1. آب و هوا

همانطور که احتمالا می دانید، جمهوری دومینیکن در تمام طول سال گرم است. آب و هوای گرمسیری نیز به شما رطوبت می دهد و هر از گاهی باران های گرمی را می فرستد. علاوه بر این، میانگین دمای هوا در روز حدود 78.8 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) و دمای آب حدود 80.6 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) است.

2. طبیعت

بدون شک، جمهوری دومینیکن بیشتر به خاطر سواحل شنی سفید و خیره کننده اش با آب فیروزه ای شناخته شده است. جنگل ها و کوه های استوایی از همان ثانیه های اول گردشگران را تحت تاثیر قرار می دهند. به نظر ما، شگفت انگیزترین چیز این است که همیشه قطعه ای از طبیعت ناشناخته و دست نخورده باقی می ماند که اکنون به ندرت در جای دیگری یافت می شود. به همین دلیل است که همیشه کشف چیزهای جدید و غیر معمول در اینجا جالب است.

3. سواحل

در هنگام صحبت از مزایای این کشور، احتمالاً جرم است که به سواحل خیره کننده این کشور اشاره نکنیم. علاوه بر این، این شایع ترین دلیلی است که باعث می شود گردشگران بسیار مشتاق به این بهشت ​​در دریای کارائیب بروند.

4. قیمت پایین

خب، البته، همیشه بستگی دارد، اما باید بگوییم که زندگی در جمهوری دومینیکن در مقایسه با اکثر کشورهای اروپا یا ایالات متحده آمریکا بسیار ارزان‌تر است.

5. نیازی به ویزا نیست

بنابراین، نیاز به ویزا بستگی به کشوری دارد که از آن آمده اید. شهروندان کشورهایی مانند ایالات متحده، کانادا، انگلستان و لیستی از کشورهای اروپایی برای ورود نیازی به ویزا ندارند. اجازه اقامت با کارت توریستی تا 30 روز را دارند.

6. تمدید اقامت خود آسان است

گردشگران می توانند تا 30 روز بدون ویزا اقامت داشته باشند. و اگر فراموش کردید اقامت خود را تمدید کنید، فقط باید جریمه بپردازید. ضمناً باید توجه داشته باشیم که قیمت های تمدید اقامت به هیچ وجه گزاف نیست.

7. مقدار فعالیت

با زندگی در جمهوری دومینیکن، قطعا حوصله شما سر نخواهد رفت. خود مردم محلی دوستانه و شاد هستند. علاوه بر این، بهترین مکان برای انجام ورزش های آبی یا گلف است.

8. غذاهای دومینیکن

بدون شک اگر جایی غذا بد باشد، جایی برای ماندن در چنین جایی وجود ندارد. خوشبختانه، این قطعاً در مورد جمهوری دومینیکن نیست. تنوع زیادی در وعده های غذایی با ترکیبی از گیاهان و محصولات زراعی با گوشت گاو، گوشت خوک، پنیر، پونه کوهی، زعفران وجود دارد. همچنین غذاهای دریایی شگفت انگیز را در رستوران های محلی در ساحل اقیانوس فراموش نکنید. مطمئن باشید که غذاهای سنتی دومینیکن ترکیبی است که دهان شما را آب می کند.

9. قهوه

خوب، جای تعجب نیست که قهوه دومینیکن به عنوان یکی از بهترین ها در جهان رتبه بندی شود. و مناطق خاصی وجود دارد که این قهوه در آن کشت می شود. علاوه بر این، لوبیا عربیکا بیشتر در اینجا کشت می شود. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که قهوه صبحگاهی دومینیکن شما را برای کل روز انرژی می دهد.

10. رام

مطمئنا، جمهوری دومینیکن به دلیل صادرات رم با کیفیت بالا شناخته شده است. طعم آن به اندازه کافی ملایم است، به دلیل فرآیند طبیعی تقطیر و پیری، به همین دلیل رام طعم منحصر به فردی دارد. علاوه بر این، یک رام خوب و نسبتا ارزان نیز می تواند جایگزینی در اینجا باشد.

معایب زندگی در جمهوری دومینیکن

1. حقوق

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، می توان پول کافی برای زندگی راحت دریافت کرد. اما این “به اندازه کافی” فقط در مورد جمهوری دومینیکن صدق می کند. دلیل این امر این است که در بیشتر موارد، با یک موقعیت معمولی، چندین برابر کمتر از ایالات متحده آمریکا یا اروپا درآمد خواهید داشت.

2. رانندگی و ترافیک

ما نمی توانیم به این موضوع اشاره نکنیم، زیرا در شهرهای بزرگ مانند سانتو دومینگو همیشه پر سر و صدا است و همیشه ترافیک بزرگی وجود دارد. علاوه بر این، مردم محلی در جمهوری دومینیکن برای رانندگی بسیار خطرناک هستند. آنها به ندرت قوانینی را دارند که ما به آنها عادت کرده ایم، اغلب آنها به سادگی از آنها پیروی نمی کنند. علاوه بر این، بسیاری از موتورسیکلت ها هستند که با سرعت و معمولاً بدون قوانین راهنمایی و رانندگی حرکت می کنند. بنابراین، اگر شما یک راننده باتجربه نیستید، پس نباید اول پشت فرمان بنشینید، بهتر است یک انتقال خصوصی استخدام کنید.

3. فساد اداری و بوروکراسی

این مشکل هنوز در جمهوری دومینیکن وجود دارد. سطح نسبتاً بالایی از فساد در کشور وجود دارد. همچنین رشوه هایی که ما دادن آن را توصیه نمی کنیم و بهتر است مستقیما با پلیس تماس بگیرید. علاوه بر این، زمان زیادی به دلیل بوروکراسی تلف می شود زیرا برخی از قبوض باید شخصاً پرداخت شوند.

4. مراقبت های بهداشتی

خوب، این موضوع به ویژه در مناطق روستایی مطرح است، زیرا خدمات پزشکی کمتر است و کیفیت مراقبت های بهداشتی در حال کاهش است. اما باید به این نکته نیز اشاره کنیم که در بیمارستان های دولتی درمان رایگان است. با این وجود، خارجی ها ترجیح می دهند از برخی کلینیک های خصوصی دیدن کنند، که معمولاً برای افراد محلی که بیمه درمانی ندارند، مقرون به صرفه نیستند.

جوانب مثبت و منفی بازنشستگی جمهوری دومینیکن

با پرداختن به موضوع زندگی خارجی ها در جمهوری دومینیکن، نمی توان از بازنشستگی خودداری کرد. بنابراین، این عمل در بین بازنشستگان خارجی بسیار محبوب است. آنها به اینجا نقل مکان می کنند تا زندگی سنجیده و پرحادثه ای را زیر آفتاب گرم کارائیب داشته باشند. علاوه بر این، مزیت بزرگ این است که بازنشستگی در خارج از کشور می تواند به شما کمک کند پس انداز بازنشستگی خود را افزایش دهید.

بنابراین، اگر می خواهید در جمهوری دومینیکن بازنشسته شوید، می توانید با کارت توریستی وارد شوید و سپس باید برای ویزا درخواست دهید. از آن نترسید زیرا دریافت آن به اندازه کافی آسان و سریع است و دولت دومینیکن ویزای بازنشستگی ویژه ای را ارائه می دهد. یکی از نکات اصلی درخواست ویزا، داشتن درآمد حداقل 1500 دلاری در ماه است.

پس شاید این نکته برای عده ای نقطه ضعف باشد، اما شرط داشتن چنین مبلغی در حساب، اقامتی راحت در کشور را برای شما فراهم می کند. علاوه بر این، برخی از مشکلات در سیستم مراقبت های بهداشتی سه لایه دومینیکن وجود دارد. دلیل آن این است که اکثر مردم صرف نظر از اینکه به کدام طبقه دسترسی دارند، از جیب خود برای تجهیزات و خدمات پزشکی پرداخت می کنند.

Isla Saona، جمهوری دومینیکن

سوالات متداول

1. آیا جمهوری دومینیکن مکان خوبی برای زندگی است؟

بدون شک پاسخ به این سوال به اهداف و ترجیحات شما بستگی دارد. اگر هوای سرد را دوست ندارید، جمهوری دومینیکن بهترین گزینه است زیرا در تمام طول سال اینجا گرم است، بنابراین می توانید در اینجا کت و روسری را فراموش کنید. علاوه بر این، اگر جمهوری دومینیکن را به عنوان مقصد تعطیلات یا اقامت طولانی مدت خود در حین کار از راه دور انتخاب کرده اید، این نیز گزینه عالی است.

2. زیباترین قسمت جمهوری دومینیکن کدام است؟

ما متقاعد شده‌ایم که مکان‌های زیادی در جمهوری دومینیکن وجود دارد که از نظر زیبایی خیره‌کننده هستند. علاوه بر این، مناطقی وجود دارند که هنوز بکر و وحشی هستند، بنابراین همیشه چیزی برای کشف بی پایان وجود دارد. با وجود این، مناطقی از قبل شکل گرفته است که مورد علاقه همه است و هر ساله گردشگران زیادی به اینجا می آیند. ما می خواهیم پونتا کانا – بهترین مکان برای بهشت ​​تعطیلات شما، و سانتو دومینگو – برای غنی سازی فرهنگی و گشت و گذار را برجسته کنیم.

3. زندگی در جمهوری دومینیکن چقدر امن است؟

خوب، جمهوری دومینیکن یکی از امن ترین کشورهای دریای کارائیب در نظر گرفته می شود. با وجود این، جرم و جنایت هنوز وجود دارد، به ویژه در خارج از شهرهای تفریحی. احتمالاً سطح بالاتری از جنایت در سانتو دومینگو وجود دارد، زیرا پایتختی با انبوه مردم است. پونتا کانا امن ترین مکان در کشور است زیرا اکثر مناطق امن و به خوبی محافظت می شوند.

بنابراین، اگر شما جزو کسانی نیستید که برای ماجراجویی‌های خطرناک به مکان‌های ناشناخته می‌روید، جای نگرانی نیست زیرا در مناطق حفاظت‌شده امن است. با این وجود، توصیه نمی کنیم شب ها به تنهایی در مکان های ناشناخته قدم بزنید و همیشه مراقب وسایل گران قیمت خود باشید.

4. آیا پونتا کانا امن تر از مکزیک است؟

هر دو پونتا کانا و کانکون بی خطر در نظر گرفته می شوند. همانطور که قبلاً می دانید، این شهرهای توریستی هستند، بنابراین به خوبی محافظت می شوند. به همین دلیل است که سطح ایمنی در این شهرها از هر شهر دیگری در این کشورها بالاتر است.

5. چه مدت می توانم در جمهوری دومینیکن زندگی کنم؟

بستگی به وضعیت شما دارد. خوب، بدون ویزا، فقط با یک کارت توریستی در جمهوری دومینیکن می توانید تا 30 روز اقامت داشته باشید. و پس از این مدت باید اقامت خود را ترک یا تمدید کنید. همچنین زمانی اتفاق می‌افتد که افراد اقامت خود را تمدید نمی‌کنند، یا آن را فراموش می‌کنند. اما خوشبختانه اینجا چندان سخت گیر نیست، هیچ کس بلافاصله شما را اخراج نمی کند.

بنابراین، اگر زمان تعیین شده را عقب بیاندازید، طبیعتاً باید با جریمه یا هزینه روبرو شوید. شما باید جریمه ای را در دفتر Direccion General de Migracion بپردازید. قیمت به مدت اقامت شما بستگی دارد. به عنوان مثال، از 1 روز تا 3 ماه پس از اقامت خود، حدود 44 دلار آمریکا پرداخت خواهید کرد. در نهایت، اخذ تابعیت در جمهوری دومینیکن نیز امکان پذیر است، اما این روند نسبتا طولانی و پیچیده است.

6. آیا یک شهروند ایالات متحده می تواند در جمهوری دومینیکن زندگی کند؟

خب، یک شهروند ایالات متحده آمریکا می تواند تا 30 روز بدون ویزا بماند. پس از پایان این دوره، باید برای ویزا اقدام کنید. اخذ تابعیت نیز امکان پذیر است، اما فرآیند آسانی نیست.

7. آیا مراقبت های بهداشتی در جمهوری دومینیکن رایگان است؟

خوب، جمهوری دومینیکن یک سیستم مراقبت های بهداشتی سه لایه دارد. دولت هزینه اولی را می پردازد و خدمات درمانی رایگان را برای شهروندان تضمین می کند. طبقه دوم در واقع توسط کارفرمایان و کارکنان آنها پرداخت می شود. طبقه سوم را افرادی پرداخت می کنند که درآمدشان از میانگین کشوری بیشتر است و تا حدودی نیز از سوی دولت یارانه پرداخت می شود.

8. برای زندگی راحت در جمهوری دومینیکن به چه میزان پول نیاز دارید؟

به نظر ما، برای زندگی راحت در جمهوری دومینیکن، حداقل به بودجه ای معادل 1000 دلار در ماه نیاز دارید.

9. آیا پول آمریکا در جمهوری دومینیکن ارزش بیشتری دارد؟

بر اساس این واقعیت که در ایالات متحده مردم چندین برابر بیشتر از جمهوری دومینیکن درآمد دارند، شما می توانید در اینجا بسیار بیشتر هزینه کنید. این بدان معنی است که با زندگی در ایالات متحده برای حقوقی که در آنجا دریافت می کنید، احساس راحتی بیشتری برای خرج کردن پول در جمهوری دومینیکن خواهید داشت. دلیل آن این است که قیمت ها در اینجا پایین تر است و حقوق ساکنان محلی نیز پایین تر است.

10. چقدر پول به جمهوری دومینیکن بیاوریم؟

البته، همه اینها فردی است، زیرا برخی پول زیادی در سفر خرج می کنند، در حالی که برخی دیگر بیرون از هتل نمی روند و هیچ هزینه ای نمی کنند. در مجموع، ما توصیه می کنیم برای هر نفر حدود 250 دلار آمریکا دریافت کنید. و می توانید این پول را صرف تفریح ​​و گردش کنید. به ما اعتماد کنید، فعالیت در جمهوری دومینیکن قطعا ارزش پول خود را دارد، بنابراین این فرصت را از دست ندهید، زیرا آنها احساسات فراموش نشدنی را به شما هدیه می دهند.

11. با 50 پزو دومینیکن چه چیزی می توانید بخرید؟

خوب، 50 پزو دومینیکن کمتر از 1 دلار آمریکا است. به عنوان مثال، با این پول می توانید یک بلیط اتوبوس، یک بطری آب 1.5 لیتری بخرید و شیر حدود 1 دلار آمریکا برای شما هزینه دارد.

امتیاز دهید (سمت چپ بیشترین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.