09122498090

پاسپورت دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا

یکی از زیباترین جزایر در دریای کارائیب، مشترک المنافع دومینیکا، شهروندی خود را با برنامه سرمایه گذاری در سال 1993 برای افزایش سرمایه گذاری خود ایجاد کرد. دومینیکا یک مستعمره سابق بریتانیا و عضو مشترک المنافع ملل، سازمان ملل متحد، سازمان کشورهای آمریکایی، CARICOM و سایر سازمان های بین المللی است.

Citizenship passport 1024x447 1

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یک جزیره آتشفشانی است که با پوشش گیاهی سرسبز پوشیده شده و جانوران بسیار غنی در آن زندگی می کنند. آب و هوای گرم و مرطوب استوایی دارد اما در معرض اثرات مخرب طوفان ها قرار دارد.

اکثر ساکنان این جزیره امروزه از نوادگان بردگان آفریقایی هستند. اگر نرخ افزایش طبیعی به 1.7 درصد در سال برسد، رشد جمعیت با مهاجرت شدید کاهش می یابد، به طوری که جمعیت همیشه در حال کاهش است. جوانان زیر 15 سال 29 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

اقتصاد ضعیف و آسیب پذیر، عمدتاً متکی به کشاورزی است که 18 درصد به تولید ناخالص داخلی (GDP) کمک می کند. موز محصول اصلی صادراتی است. اما فعالیت کشاورزی در طی طوفان‌های سال‌های 1979، 1980 و 1995 آسیب‌های شدیدی که هر یک از این بلایای اقلیمی جزیره را در بحرانی جدی فرو برد. توسعه گردشگری، زیرساخت های ماهیگیری و صنعت فرآوری محصولات کشاورزی نشان دهنده اراده برای تنوع بخشیدن به اقتصاد در این کشور است.

 • مساحت: 750 کیلومتر مربع
 • پایتخت: روزو
 • شهرهای اصلی: ماریگوت، پورتسموث
 • زبان(ها) رسمی: انگلیسی
 • زبان(ها) رایج: انگلیسی، کریول فرانسوی
 • واحد پول: دلار کارائیب شرقی یا XCD (دلار کارائیب شرقی)، مرتبط با دلار آمریکا نرخ ثابت 1 USD = 2.70 XCD از سال 1976. 1 XCD = 0.310 یورو در دسامبر 2020

اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یک سند رسمی مسافرتی است که برای همه شهروندان دومینیکا صادر شده و همچنین به عنوان مدرک اثبات هویت در طول سفرهای بین المللی و مدرک رسمی شهروندی کشور مشترک المنافع دومینیکا شناخته می شود. پاسپورتی که توسط شهروندان بومی دومینیکا به دست می آید با گذرنامه ای که از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI) به دست می آید، تفاوتی ندارد.

Citizenship passport 1024x447 1

مشخصات پاسپورت دومینیکا

در اواخر جولای 2021، دومینیکا شروع به جایگزینی گذرنامه های سنتی با گذرنامه های بیومتریک کرد. دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند تا پایان آگوست 2022 از گذرنامه اصلی استفاده کنند و پس از آن همه دارندگان گذرنامه باید به پاسپورت دومینیکا بیومتریک منتقل شوند.

منظور از گذرنامه بیومتریک دومینیکا چیست؟

گذرنامه بیومتریک (ePassport) یا گذرنامه زیست‌سنجشی، ترکیبی از داده‌های سنتی روی کاغذ مانند تصویر و نام و نیز داده‌های دیجیتالی زیست‌سنجی یا بیومتریک (مانند اثر انگشت، رنگ و طرح اسکن عنبیه و یک نسخه دیجیتال از تصویر دارنده گذرنامه) کارگذاشته‌شده درون یک ریزتراشه، ای‌ای‌پی‌رام است که خود ریزتراشه و حافظه مربوطه درون جلد گذرنامه قرار گرفته‌است. گذرنامه الکترونیک تنها یک ریزتراشه نسبت‌ به گذرنامه‌های پیشین درخود داشته که جعل و تقلب در آن را بشدت محدود می‌کند و در مقابل هزینه و قیمت تمام‌شده گذرنامه بشدت افزایش می‌یابد.

مزایا پاسپورت بیومتریک دومینیکا

در حالی که پاسپورت سنتی تنها شامل 32 صفحه است، گذرنامه بیومتریک دومینیکا از 50 صفحه تشکیل شده است.
گذرنامه بیومتریک دومینیکا حاوی یک تراشه الکترونیکی یکپارچه است که امکان استفاده از فناوری تشخیص چهره را فراهم می کند و به امنیت و قدرت پاسپورت دومینیکا و همچنین کارایی سفر می افزاید.
صفحات داده‌های شخصی در برابر آب مقاوم هستند و نوشته با حکاکی لیزری است که بادوام‌تر و موثرتر هستند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا 10 سال و پاسپورت های صادر شده برای کودکان زیر 16 سال نیز 5 سال اعتبار دارد.

اعتبار پاسپورت دومینیکا 1024x683 1

قدرت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در بین پاسپورت های جهان رتبه پیشرفته ای دارد، زیرا به دارندگان آن اجازه می دهد بدون ویزا به بیش از 145 مقصد بین المللی سفر کنند. این ویژگی جذاب بسیاری از سرمایه گذاران را وادار می کند تا برای برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI) درخواست دهند.

قدرت بالای گذرنامه دومینیکا به دارندگانش اجازه می دهد به بسیاری از برجسته ترین مقاصد تجاری و توریستی جهان در سراسر جهان مانند کشورهای هنگ کنگ، سنگاپور، انگلیس و حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند. هم چنین ویزاهای بلند مدت و 10 ساله کشورهای کانادا، امریکا و استرالیا را دریافت نمایند.

نحوه درخواست پاسپورت دومینیکا

متقاضی باید شرایط گذرنامه دومینیکا را درآورده و تابعیت دومینیکا را ثابت کند، چه از طریق تولد، تبار، فرزندخواندگی یا توسط برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری به دست آمده باشد. مدارک مورد نیاز برای این درخواست عبارتند از:

 • کپی رنگی از صفحه اول پاسپورت تمام اعضا خانواده متقاضی پاسپورت دومینیکا
 • ترجمه رسمی شناسنامه تمام افراد متقاضی
 • ترجمه رسمی سند ازدواج یا طلاق نامه متقاضی اصلی
 • ترجمه رسمی عدم سوپیشینه برای تمامی افراد متقاضی به جز فرزندان زیر 16 سال
 • ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی و ارائه کپی برابر اصل گواهینامه بین المللی در صورت موجود
 • ترجمه رسمی کارت ملی تمام افراد متقاضی
 • ترجمه رسمی کارت پایان خدمت یا معافیت
 • ترجمه رسمی مدارکی که نشان دهنده تغییر در نام و یا نام خانوادگی می باشد.
 • هشت قطعه عکس پاسپورت با ابعاد 35*45 میلی متر برای تمام افراد متقاضی
 • ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی تمام افراد متقاضی
 • ترجمه رسمی مدارک اشتغال به تحصیل فرزندان محصل
 • ترجمه رسمی سند ملکی به نام متقاضی اصلی
 • ترجمه رسمی قبض آب، برق، گاز و یا تلفن به نام متقاضی اصلی
 • تست HIV برای همه متقاضیان 12 سال به بالا
 • آزمایشات پزشکی به لاتین
 • گردش مالی 12 ماهه حساب بانکی
 • نامه تمکن مالی از حساب بانکی

در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گذرنامه قبلی دومینیکا، علاوه بر اظهارنامه قانونی امضا شده توسط دفتر اسناد رسمی، باید گزارش رسمی پلیس در محل حادثه ارائه شود (این اسناد باید به انگلیسی ترجمه شوند).

مزیت های اخذ پاسپورت دومینیکا

 • پاسپورت دومینیکا به دارنده آن، این امکان را می دهد که بدون ویزا یا با ویزا در بدو ورود به بیش از 140 کشور سفر کنند.
 • پاسپورت بیومتریک دومینیکا یک گذرنامه پیچیده و ایمن است که سطح پیشرفته ای از محافظت در برابر سرقت داده ها یا جعل هویت را تضمین می کند.
 • پاسپورت دومینیکا یک سرمایه گذاری سودآور است که می توان آن را با یک بار پرداخت (هزینه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری) دریافت کرد و بدین ترتیب صاحبان آن فرصت های سرمایه گذاری و معافیت های مالیاتی زیادی را به همراه داشت.
 • دارندگان پاسپورت دومینیکا می توانند تابعیت دوگانه خود، شهروندی و پاسپورت اصلی خود را حفظ کنند و در عین حال از مزایای اضافی پاسپورت دومینیکا برخوردار شوند.
  مدت اعتبار طولانی آن تا 10 سال می باشد.
Citizenship passport 1024x447 1

معایب پاسپورت دومینیکا

در بخش قبلی با مهم‌ترین مزیت‌های پاسپورت دومینیکا آشنا شدید. بد نیست که درباره معایب این پاسپورت نیز با شما گفتگو نماییم. در ادامه به بررسی چند مورد از معایب مهم این پاسپورت خواهیم پرداخت:

 • برای اخذ پاسپورت کشور دومینیکا لازم هست تا تمامی کارها توسط وکیل‌هایی مورد تأیید این کشور انجام شود و افراد نمی‌توانند شخصاً اقدام به ارسال مدارک کنند.
   افراد متقاضی دریافت پاسپورت فوق نباید هیچ‌گونه سوءپیشینه بین‌المللی داشته باشند.
 • صلاحیت تمامی متقاضیان توسط برنامه دو دلیجنس و چک امنیتی بررسی می‌شود. تنها کسانی می‌توانند وارد کشور دومینیکا شوند که سالم و بدون سوءپیشینه بوده و از سرمایه‌گذاران معتبر محسوب شوند.
 • یکی دیگر از معایب مهم پاسپورت دومینیکا این است که در صورت ورود فرد جدید به خانواده، تمامی کارهای اخذ پاسپورت بایستی توسط شخص جدید انجام شود. به طور مثال اگر پدر یک خانواده کارهای مربوط به اخذ پاسپورت برای همسر و فرزندان را انجام می‌داد، در صورت ورود شخص جدید مانند عروس یا داماد خانواده، دیگر پدر قادر نخواهد بود تا کارهای مربوط به اخذ ویزا را انجام دهد و شخص تازه‌وارد بایستی به‌صورت مستقل کارهای مربوط به دریافت ویزای خود را انجام دهد. 

 

روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا

سؤال مهمی که برای افراد زیادی و حتی خود شما ممکن است پیش آید این است که برای دریافت پاسپورت دومینیکا از چه روش‌هایی می‌توان استفاده کرد؟ برای اخذ این پاسپورت دو روش اصلی و مهم وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره شده است:

 • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی و سهام مورد تأیید دولت: باید مبلغ این سرمایه‌گذاری بیشتر از 200 هزار دلار باشد. البته این مبلغ پس از گذشت 5 سال برگشت‌پذیر است.
 • سرمایه‌گذاری بدون بازگشت پول. این روش برای کمک به دولت دومینیکا تعیین شده است که علاقه‌مندان به این روش لازم است مبلغ 100 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنند. 

اخذ پاسپورت و شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذارانی که موفق به اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می شوند از آزادی های مالیاتی بر ثروت، هدایا، ارث، درآمد خارجی و سود سرمایه ای که دومینیکا برای همه ساکنان و غیر ساکنان جزیره فراهم می کند، بهره مند می شوند.

Dominica citizenship passport copy 1 1024x447 1

برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI)، شهروندی و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه گذارانی ارائه می دهد که حداقل شرایط سرمایه گذاری را برآورده می کنند.

شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری می تواند به 2 روش انجام می شود:

 • اهدای مبلغ مشخص به صندوق اقتصادی در دومینیکا
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، در یکی از پروژه های املاک و مستغلات مورد تایید در دومینیکا

پس از اخذ شهروندی دومینیکا از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه گذاری (CBI)، می توانید برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهید و از تمام مزایایی که برای دارندگان آن ارائه می شود، از جمله سفر بدون روادید گذرنامه دومینیکا به بیش از 140 کشور در سراسر جهان بهره مند شوید.

برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا برای اخذ یا تمدید گذرنامه نیازی به اقامت در جزیره ندارد و مناسب برای افرادی است که می خواهند از مزایای داشتن پاسپورت دوم با رتبه بالا بدون الزام به اقامت در دومینیکا برخوردار شوند.

Obtaining a passport and citizenship of Dominica copy 1024x447 1

چگونه می توان برای پاسپورت دومینیکا اقدام کرد؟

1) باید یک نماینده مجاز تعیین کنید. این نماینده ها تحت نظارت دولت دومینیکا می باشند و مجاز هستند درخواست شهروندی را از طریق سرمایه‌گذاری برای شما ارسال کنند. اداره شهروندی دومینیکا درخواست سرمایه گذاری مستقیم افراد را نمی پذیرد.

خدمات گروه سرمایه گذاری ایساتیس، یک شرکت سرمایه گذاری و بازرگانی قانونی است که می توانید از طریق متخصصین آن برای اخذ پاسپورت دومینیکا اقدام کنید.

2) با یک وکیل مهاجرت مجاز و دارای مجوز رسمی تماس بگیرید. هنگامی که با وکیل تماس می گیرید، در مورد تمام اسناد و مدارک لازم صحبت می کنید. سپس وکیل شما تمام فرم های رسمی شما را تکمیل می کند، روش انجام معاینات پزشکی، به اصطلاح آزمایش های پزشکی دومینیکا را برای شما توضیح می دهد و اطلاعاتی را در مورد اسناد مالکیت املاک و مستغلات مورد نیاز برای ارائه پایداری مالی به شما ارائه می دهد. تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی، ثبت شده و قانونی باشد. اگر قصد خرید ملک را دارید، باید آن را از طریق قرارداد معامله خرید و فروش رزرو کنید. برای اطلاعات بیشتر کافیست با متخصصین ایساتیس تماس حاصل فرمایید.

3) بررسی سوابق کیفری و گواهی پلیس. پرونده شما باید از نظر سوابق قبلی در همه کشورها بررسی شود.

4) جهت اخذ شهروندی دومینیکا نیازی به مراجعه یا حضور در این کشور ندارید. به عبارتی شرط حضور در این روش به هیچ عنوان وجود ندارد. اما تمامی سوابق سفر متقاضیان از جمله: دلیل ویزاهای رد شده، سوابق کیفری و شخصی متقاضیان از کشور محل تولد و زندگی و در سطح بین الملل مورد بررسی و استعلام قرار می گیرد.

5) پرداخت و صدور گواهی. پس از تایید درخواست شما، بخش مهاجرت دومینیکا از شما می خواهد که یا در صندوق اقتصادی سرمایه گذاری کنید یا برای خرید ملک اقدام کنید. پس از پرداخت سرمایه، بخش مهاجرت دومینیکا گواهی ثبت نام را برای شما صادر کرده که به عنوان سند شهروندی شما عمل می کند و وکیل شما می تواند برای صدور پاسپورت دومینیکا برای شما و خانواده تان اقدام کند.

چه کسانی واجد شرایط درخواست پاسپورت دومینیکا هستند؟

 • متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.
 • باید دارای شخصیت خوب با سوابق پاک و بدون محکومیت کیفری باشد.
 • باید توانایی مالی برای سرمایه گذاری اثبات کنید.
 • و …

چرا باید پاسپورت دومینیکا بگیرم؟

برنامه شهروندی دومینیکا از نظر مالی باارزش ترین برنامه در جهان محسوب می‌شود و دومینیکا یکی از قدیمی‌ترین کشورهایی است که از سال 1993 چنین برنامه‌ای را با موفقیت اجرا کرده است.

مانند اکثر IPCها در منطقه کارائیب، متقاضی و اعضای خانواده واجد شرایط، نیازی به اقامت در دومینیکا یا سفر به دومینیکا برای واجد شرایط بودن ندارند. پس از تایید، پاسپورت دومینیکن امکان دسترسی بدون روادید به بیش از 140 کشور از جمله بریتانیا، اتحادیه اروپا، برزیل، روسیه (و بسیاری دیگر) را فراهم می کند.

ویدئو پاسپورت دومینیکا

وزارت امنیت ملی و امور داخلی مایل است شروع درخواست برای پاسپورت الکترونیکی جدید مشترک المنافع دومینیکا از طریق واحدهای برنامه تلفن همراه را اعلام کند.

این فرآیند از 7 فوریه 2022 آغاز شده و به معنای پذیرش فرم‌های درخواست گذرنامه با تمام مدارک لازم است.

به همراه فرم‌های درخواست، باید موارد زیر را ارسال کنید:

 • 2 قطعه عکس در اندازه پاسپورت
 • کپی اصل شناسنامه شما
 • کپی اصلی اسناد ازدواج، گواهی تابعیت، گواهی فرزندخواندگی، گواهی تولد والدین در صورت اقتضای شرایط

لطفا توجه داشته باشید که عکس‌ها را می‌توان توسط کارکنان مهاجرت در محل در طول پردازش درخواست تهیه کرد.

الزامات عمومی برای دریافت پاسپورت مشترک المنافع دومینیکا

علاوه بر معیارهای سرمایه گذاری که متقاضیان باید رعایت کنند، شرایط خاصی وجود دارد که هر سرمایه گذار برای به دست آوردن شهروندی مشترک المنافع دومینیکا باید آنها را رعایت کند:

 • نامزد باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 • نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • باید تحت بررسی‌های دقیق و اخذ مجوز قرار گیرد.
 • باید بتوانند ماهیت مشروع منبع سرمایه گذاری خود را ثابت کنند.
 • مدارک سلامت کامل خود را داشته باشند.

وابستگانی که می توانند پاسپورت دومینیکا را همزمان با متقاضی اصلی دریافت کنند عبارتند از

 • همسر
 • کودکان زیر 30 سال (کودکان بالای 18 سال بزرگسالان وابسته محسوب می شوند).
 • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (اگر از نظر مالی به متقاضی اصلی وابسته هستند).
 • خواهر و برادر مجرد تا سن 25 سال

سفر و ویزای مولتی آمریکا با پاسپورت دومینیکا

آیا می‌دانستید که با پاسپورت دومینیکا قادر خواهید بود ویزای آمریکا را برای مدت 10 سال دریافت نمایید؟ همان‌طور که می‌دانید ایرانیان زیادی علاقه‌مند به دریافت ویزای کشور آمریکا هستند اما به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک میان دو کشور، امکان دریافت آسان ویزای کشور آمریکا برای ایرانیان وجود ندارد و حتی کسانی که موفق به دریافت این ویزا بشوند تنها برای مدت 6 ماه اجازه اقامت خواهند داشت و اجازه‌ هیچ‌گونه فعالیت تجاری را هم ندارند. این در حالی است که دارندگان پاسپورت کشور دومینیکا این امکان را خواهند داشت که به راحتی ویزای کشور آمریکا را برای مدت‌زمان 10 سال دریافت نمایند.

سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا

یکی دیگر از کشورهایی که افراد زیادی علاقه‌مند به سفر به آن هستند، کشور کانادا است. کانادا ازجمله کشورهایی است که در سالیان اخیر و به دلایل مختلفی و بخصوص به‌خاطر مسئله بیماری همه‌گیری ویروس کرونا، به سختی به افراد ویزا می‌دهد. اما برای کسانی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند، اخذ ویزای کشور کانادا کار سختی نیست.
 این افراد قادر هستند تا در مدت‌زمان بسیار کوتاهی ویزای کانادا را دریافت کرده و تا مدت 10 سال از مزایای آن بهره‌مند شوند. چنانچه شما جزء کسانی هستید که با مشکل دریافت ویزای کانادا مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم نسبت به اخذ پاسپورت کشور دومینیکا اقدام کرده تا پس از آن بتوانید با خیالی آسوده و به راحتی ویزای کشور کانادا را دریافت کنید.

رتبه پاسپورت دومینیکا و کشورهای مجاز با این پاسپورت

حتماً تا به اینجای متن با این سؤال مواجه شده‌اید که رتبه پاسپورت دومینیکا در میان پاسپورت‌ کشورهای مختلف چند است؟ بهتر است بدانید که این پاسپورت در سال 2022 میلادی دارای رتبه 32 در میان تمامی پاسپورت‌های جهان بود و افراد با آن می‌توانستند به 145 کشور دنیا سفر کنند. ازآنجائی‌که نمی‌توان اسامی 145 کشور را بیان کرد تنها به چند مورد از آن‌ها که در قاره‌های مختلفی از جهان هستند اشاره می‌کنیم:
•    کشورهای انگلیس، بلژیک، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، دانمارک، روسیه، فنلاند، سوئیس، اتریش، پرتغال، قبرس، کرواسی و… از قاره اروپا
•    کشورهایی مثل ارمنستان، امارات، کره جنوبی، سنگاپور، چین، ازبکستان، ایران، اردن، اندونزی و… از قاره آسیا
•    کشورهایی مثل آرژانتین، برزیل، کلمبیا، کوبا، اکوادور، کاستاریکا، اروگوئه، بولیوی و… از قاره آمریکا
•    کشورهایی مثل سنگال، کنیا، سومالی، مصر، گینه و… از قاره آفریقا

اقامت انگلیس با پاسپورت دومینیکا

در بخش‌های قبلی به این مطلب اشاره شد که کشور دومینیکا و انگلیس مشترک‌المنافع هستند. به همین علت این امکان برای کسانی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند فراهم شده است تا بتوانند به‌آسانی و بدون ویزا به کشور انگلستان سفر کنند. چنانچه شخصی بخواهد با استفاده از پاسپورت کشور دومینیکا اقدام به اخذ اقامت در کشور انگلستان کند لازم است تا مدارک موردنیاز را ارائه دهد. به طور مثال کسانی که می‌خواهند اقامت تحصیلی یا کاری دریافت کنند بایستی مدارک موردنیاز را ارائه داده و فرم‌های مربوطه را تکمیل نمایند.

سفر به امارات و ازبکستان با پاسپورت دومینیکا

در سال 2020 میلادی میان دو کشور امارات و دومینیکا توافق‌نامه‌ای تصویب شد که شهروندان دو کشور بتوانند بدون ویزا به این کشورها وارد شوند. بنابراین کسانی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند از این امتیاز برخوردارند که بتوانند بدون هیچ مشکل قانونی به کشور امارات متحده عربی سفر نمایند. از دیگر کشورهای آسیایی که امکان رفت‌وآمد به آن بدون روادید قانونی وجود دارد، کشور ازبکستان است. همانند کشور امارات، ساکنان دو کشور ازبکستان و دومینیکا می‌توانند بین این دو کشور به راحتی سفر کنند. 

هزینه پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

قیمت و هزینه پاسپورت دومینیکا بر اساس تعداد اعضای خانواده و سن آنها متفاوت است. کل هزینه ها شامل: میزان مشارکت در صندوق اقتصادی دومینیکا و میزان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از پیش تأیید شده است و همچنین برخی از هزینه های اضافی برای هزینه پردازش و فایل ها.

برخی دیگر از هزینه ها بستگی به این دارد که آیا از طریق کمک به صندوق اقتصادی دومینیکا یا با خرید املاک و مستغلات اقدام کنید. صندوق اقتصادی دومینیکا از پروژه های دولتی و خصوصی در دومینیکا حمایت می کند و برای بخش هایی مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی، ورزش و گردشگری است.

اگر تصمیم به خرید ملک دارید، باید آن ملک را حداقل برای سه سال نگه دارید و مجوز دولت را داشته باشید.

آیا اعضای خانواده تابعیت و پاسپورت دومینیکا دریافت می کنند؟

با رعایت شرایط خاصی، همسر، فرزندان تحت تکفل، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ و خواهر و برادر نیز می توانند تابعیت دومینیکا را دریافت کنند. هزینه ها بر اساس تعداد اعضای خانواده که برای شهروندی درخواست می کنند متفاوت است.

چه کسانی می توانند به عنوان افراد تحت تکفل در پاسپورت دومینیکا ثبت نام کنند؟

 • همسر متقاضی اصلی
 •  فرزندان زیر 18 سال متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی
 • فرزندان متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی در محدوده سنی 18 تا 30 سال که وابستگان مالی متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی هستند.

خوشبختانه در اصلاحیه اخیر قوانین مهاجرتی دومینیکا، سن فرزندان تحت تکفل به 30 سال افزایش یافته است. این یک خبر خوب برای کسانی است که قصد دارند فرزندان 30 ساله خود را در پرونده مهاجرت خود داشته باشند و پاسپورت دومینیکا را نیز برای آنها دریافت کنند.

 

 

Dominica work visa 1024x447 1

جدول هزینه پاسپورت دومینیکا

لیست هزینه های اعطا شهروندی از طریق اهدا Donation

متقاضی اصلی مجرد متقاضی اصلی به همراه همسر متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزند زیر 16 سال متقاضی اصلی به همراه همسر و 2 فرزند زیر 16 سال متقاضی اصلی به همراه همسر و 3 فرزند زیر 16 سال
120,000.00 USD 170,000.00 USD 180,000.00 USD 180,250.00 USD 190,000.00 USD
 • به ازای هر فرزند بالای 16 سال، مبلغ 4 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • به ازای پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 15 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • خواهر و برادر زیر 18 سال متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 25 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • خواهر و برادر 18 تا 35 سال متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 35 هزار دلار اضافه خواهد شد.

لیست هزینه های اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری INVESTMENT

متقاضی اصلی مجرد متقاضی اصلی به همراه همسر متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزند زیر 16 سال متقاضی اصلی به همراه همسر و 2 فرزند زیر 16 سال متقاضی اصلی به همراه همسر و 3 فرزند زیر 16 سال متقاضی اصلی به همراه همسر و 4 فرزند زیر 16 سال کل هزینه دریافت تابعیت برای خانواده 7 نفر به بالا
269,750.00 $ 284,000.00 $ 284,250.00 $ 284,500.00 $ 299,750.00 $ 300,000.00 $ 320,250.00 $
 • به ازای هر فرزند بالای 16 سال، مبلغ 4 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • به ازای پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 15 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • خواهر و برادر زیر 18 سال متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 25 هزار دلار اضافه خواهد شد.
 • خواهر و برادر 18 تا 35 سال متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی، هر نفر 35 هزار دلار اضافه خواهد شد.
Picture1

شرایط خرید ملک در دومینیکا برای دریافت پاسپورت

یکی از راه‌های دریافت پاسپورت دومینیکا خرید ملک و مستغلات است که این روش دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود می‌باشد. یکی از مهم‌ترین این شرایط داشتن سن قانونی ۱۸ سال به بالا و نداشتن سوسابقه است. همچنین داشتن ۲۲۰ هزار دلار آمریکا و حتی مبالغ بیشتر به عنوان سرمایه، یکی از شروط اصلی خرید ملک در این کشور است.

مزایای سرمایه‌گذاری امن در املاک

هزینه پاسپورت دومینیکا با توجه سرمایه‌گذاری در املاک آن تعیین می‌شود. این روش مزایای بسیار زیادی دارد که شامل موارد زیر هستند:

 • امنیت املاک جهت سرمایه‌گذاری

ملک خریداری شده دارای امنیت بسیار زیادی است و در صورت وجود بلایای طبیعی یا مشکلات اقتصادی امنیت آن از بین نمی‌رود. معتبر بودن املاک جهت سرمایه‌گذاری املاک در دومینیکا دارای قدمت بسیار زیاد و اعتبار بالایی هستند. خاک این کشور بسیار منحصر به فرد و کیفیت بالایی جهت انجام پروژه‌های کشاورزی و تولید محصول دارد.

 • سرمایه‌پسند بودن املاک

املاک جزایر کارائیب بدون پرداخت هزینه و مالیات به راحتی قابل انتقال به دیگران هستند.

 • نقدینگی بالای املاک سرمایه‌گذاری شده

امکان فروش آسان ملک در این جزیره و خروج راحت از مزایای انجام سرمایه‌گذاری در این کشور است.

اخذ پاسپورت از طریق اهدای پول

همانطور که در این مقاله توضیح دادیم روش‌های زیادی برای دریافت پاسپورت این کشور وجود دارد که یکی از این روش‌ها اهدای پول به دولت دومینیکا است. در این روش پول شما به عنوان هدیه‌ای به دولت صرف تامین مالی صندوق‌های دولتی می‌‌شود. این صندوق‌ها جهت تامین بودجه پروژه‌های خصوصی و دولتی و جهت ارتقای سطح زندگی ساکنین این جزیره استفاده خواهند شد. از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ساخت مدارس، بازسازی بیمارستان‌ها، ساختن استادیوم، پیشرفت صنعت کشاورزی، ورزش، افزایش سطح بهداشت، پیشرفت صنعت گردشگری و پیشرفت تکنولوژی اشاره کرد. هزینه پاسپورت دومینیکا با استفاده از این روش نیز بسیار معقولانه است.

نحوه اهدای پول به دولت دومینیکا

در این روش متقاضیان می‌بایست مبلغی پول نقد به صندوق‌های دولتی دومینیکا اهدا کنند. قابل ذکر است که این مبلغ غیرقابل استرداد بوده و با توجه به افراد تحت تکفل متقاضی تعیین می‌شود. به عنوان مثال ۱۷۵ هزار دلار جهت گرفتن پاسپورت برای متقاضی متاهل و همسرش و ۱۰۰ هزار دلار جهت فرد مجرد باید پرداخت شود. همین هزینه جهت شخص تقاضاکننده که دارای همسر و دو فرزند است حدود ۲۰۰ هزار دلار می‌شود‌.

Picture2

زمان پرداخت پول

فرد متقاضی جهت گرفتن پاسپورت دومینیکا تقاضای خود را برای تایید ارسال کرده که در طول ۳۰ روز بعد تاییدیه آن صادر می‌شود‌. بعد از دریافت تاییدیه شخص جهت پرداخت وجه به حساب بانکی دولتی این کشور که در بانک ملی آن است اقدام می‌کند. در صورت تایید کامل فرد متقاضی وجه واریزی از حساب موقت برداشته شده و به حساب دولت دومینیکا منتقل می‌شود. اما قبل از آن شخص باید در دفاتر اسناد رسمی دومینیکا سوگند وفاداری یاد کند. قیمت و هزینه پاسپورت دومینیکا با پرداخت هزینه بلاعوض به این کشور به راحتی و بدون دردسر انجام می‌شود.

سرانجام پول پرداخت شده در صورت رد شدن درخواست

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که در صورتی که درخواست پاسپورت از طرف دولت دومینیکا رد شود تکلیف پول پرداخت شده چه می‌شود؟ در روش هدیه مالی به دولت در صورت انصراف متقاضی یا رد شدن درخواست فرد جهت گرفتن پاسپورت، کل مبلغ پرداخت شده به متقاضی برگشت داده می‌شود‌. فقط قسمت بسیار کوچکی از پول به دلیل هزینه‌هایی که انجام شده کسر خواهد شد و مابقی آن طی یک ماه بعد از تاریخ انصراف متقاضی یا رد شدن تقاضای وی برگردانده می‌شود.

مدارک مورد نیاز جهت سرمایه‌گذاری در دومینیکا

جهت سرمایه‌گذاری در جزیره دلنشین دومینیکا نیاز به ارائه مدارکی است که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

 • کاور لتر حداکثر ۶ ماه
 • ارائه صورتحساب بانکی
 • ارائه سند ازدواج در صورت متاهل بودن
 • داشتن اصل مدرک گواهی تولد
 • داشتن ۸ قطعه عکس پاسپورتی
 • پرداخت هزینه از طریق اپلیکیشن فی و ارائه رسید آن
 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر و ارائه ترجمه رسمی آن‌ها
 • معرفی کردن منابع مالی
 • ارائه کپی و اصل پاسپورت و آیدی کارت
 • داشتن مدارک سابقه کاری رزومه کاری
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • داشتن گواهی پزشکی و سلامت
 • ارائه مدارک مربوط به قراردادهای سرمایه‌گذاری
 • پرداخت هزینه اخذ پاسپورت و شهروندی

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

برای دریافت پاسپورت دومینیکا مانند پاسپورت سایر کشورها باید پروسه‌های اداری متعددی طی شود و مدارک لازم جهت درخواست شهروندی دومینیکا ارائه گردد. مراحل دریافت پاسپورت آن به شرح زیر است: • مشاوره با کارشناسان دریافت پاسپورت و آماده کردن مدارک لازم جهت عقد قرارداد • کامل کردن فرم‌های درخواست اقامت در این جزیره و ارسال مدارک به کشور دومینیکا • بررسی سابقه امنیتی شخص و صادر کردن نامه تاییدیه • بررسی هزینه پاسپورت دومینیکا و پرداخت کردن مبالغ مورد نیاز جهت سرمایه‌گذاری به دولت این کشور • و مرحله آخر صدور پاسپورت و گواهی شهروندی دومینیکا است.

مشاوره خرید پاسپورت دومینیکا از گروه سرمایه گذاری ایساتیس

پاسپورت دومینیکا مزایای بسیار زیادی دارد و مدت زمان دریافت آن بسیار کوتاه و بین ۳ تا ۶ ماه است. دریافت این پاسپورت نیاز به حضور در این کشور را ندارد و شروط دریافت آن پیچیده نبوده و بسیار راحت است. دریافت پاسپورت این کشور برای ایرانیان که قصد سفرهای خارجی و تجارت جهانی دارند بهترین گزینه است. با داشتن پاسپورت آن به راحتی می‌توانید اجازه سفر و پاسپورت کشورهایی مانند انگلستان را به راحتی و بدون ویزا داشته باشید. کشور دومینیکا برای کسب‌وکارها مالیات دریافت نمی‌کند و بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاران جهت ورود به بازارهای جهانی است. برای دانستن قیمت و هزینه پاسپورت دومینیکا می‌توانید با مشاوران ایساتیس در ارتباط باشید. همچنین جهت مشاوره خرید پاسپورت دومینیکا می‌توانید به شرکت مراجعه کرده و یا با تلفن‌های موجود در سایت تماس بگیرید. مجموعه ایساتیس نماینده رسمی و قانونی دولت دومینیکا در ایران است که در تمام مراحل اخذ پاسپورت در کنار شما بوده و به سوال‌های شما در این زمینه پاسخ می‌دهد.

ارزش پاسپورت دومینیکا بیشتر است یا ترکیه؟

در رابطه با این سوال که پاسپورت دومینیکا بهتر است یا پاسپورت ترکیه باید بگوییم که این موضوع به عواملی نظیر میزان سرمایه متقاضی، شرایط وی و هدف او از مهاجرت و دریافت تابعیت دوم بستگی دارد. با این وجود باید بگوییم که با دریافت پاسپورت دومینیکا به راحتی می‌توانید

Picture3

بدون داشتن ویزا به ۱۴۵ کشور دنیا سفر کنید اما با داشتن پاسپورت ترکیه به ۵۹ کشور بدون ویزا و به ۴۵ کشور با ویزای بدو ورود می‌توانید سفر داشته باشید. بر اساس اعتبار پاسپورت نیز در سال ۲۰۲۲ پاسپورت دومینیکا رتبه ۳۶ و پاسپورت ترکیه رتبه ۳۸ جهان را دارا بود.

مزیت گرفتن پاسپورت دومینیکا در مقایسه با پاسپورت ترکیه

یکی از مزایای اصلی شهروندی دومینیکا و دریافت پاسپورت این کشور امکان گرفتن پاسپورت برای همسر فرد متقاضی و فرزندان زیر ۳۰ سال وی است. همچنین متقاضی می‌تواند برای پدر و مادر خود نیز درخواست شهروندی دومینیکا دهد. اما درخواست شهروندی و پاسپورت ترکیه فقط برای فرد متقاضی، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی امکان‌پذیر است. پاسپورت دومینیکا بسیار ارزان قیمت‌تر از پاسپورت ترکیه بوده و شهروندان دومینیکا از پرداخت مالیات معاف هستند. اما دارندگان پاسپورت ترکیه هر سه ماه می‌بایست اظهارنامه مالیاتی پر کنند و مالیات پرداخت نمایند. قیمت و هزینه پاسپورت دومینیکا مناسب‌تر از هزینه پاسپورت ترکیه است.

 

اخذ پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا

امروزه داشتن پاسپورت دوم یکی از اولویت‌های سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و نخبگان دانشگاه‌ها است که هدف آن‌ها آزادی در سفر برای انجام پروژه‌های کاری و شرکت در همایش‌ها، نمایشگاه‌ها و کنگره‌ها است. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت دومینیکا یکی از روش‌های دریافت پاسپورت و شهروندی این کشور است که در این روش هزینه انجام پروژه‌های دولتی با دریافت وجه از متقاضیان مهاجرت تامین می‌شود‌. نام دیگر این روش، سرمایه‌گذاری در ملک است که مورد تایید دولت دومینیکا می‌باشد. پروژه‌های ساخت‌وساز مانند ساخت ویلا و هتل‌های لوکس مثل هتل هیلتون یکی از این پروژه‌های دولتی است. حداقل مبلغ برای سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها ۲۲۰ هزار دلار بوده که سهام‌دار باید آن را تا سه سال حفظ کند و پس از سه سال می‌تواند اقدام به فروش سهام خود نماید. در صورتی که در کشور دومینیکا ملک یا زمین خریداری کنید تاثیری در اخذ پاسپورت ندارد و تنها در صورتی که سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی مورد تایید این کشور انجام دهید می‌توانید اقدام به اخذ پاسپورت نمائید. علاقه‌مندان به این روش سرمایه‌گذاری می‌توانند یکی از پروژه‌های تایید شده توسط این کشور را انتخاب نمایند و با کمک یکی از نمایندگان مجاز دومینیکا همچون ایساتیس اقدام به ثبت درخواست خود کنند‌‌. دولت دومینیکا به دلیل دفاع از امنیت کشور و حفظ اعتبار پاسپورت به صورت سختگیرانه و ویژه مدارک و پرونده متقاضیان را بررسی می‌کند. به همین دلیل کلاهبرداران و یا افرادی که در لیست تحریم بین‌المللی قرار دارند و یا با هدف پولشویی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند نمی‌توانند موفق به دریافت پاسپورت دومینیکا شوند. دولت دومینیکا تنها از طریق نمایندگان خود مدارک‌ متقاضیان را قبول می‌کند. قابل ذکر است که هزینه انجام پروژه‌ها طی قراردادی بین سرمایه‌گذار و سازنده پروژه دریافت می‌شود و علاوه بر آن هزینه‌های جانبی و دولتی نیز توسط سرمایه‌گذار می‌بایست پرداخت شود.

چند نمونه از پروژه‌های تایید شده دولت دومینیکا

چند مورد از پروژه‌های تایید شده دولت دومینیکا شامل موارد زیر است:

Anichi Resort & Spa

هتل Anichi Resort & Spa یکی از هتل‌های مجموعه املاک ماریوت است که بزرگ‌ترین شرکت هتل‌داری جهان را ا و دارای یک برنامه پاداش با بیش از ۱۱۰ میلیون عضو است.

ویلاهای خلیج جنگلی

ویلاهای خلیج جنگلی بسیار لوکس و زیبا هستند که با استفاده از برنامه شهروندی دومینیکا خرید آن‌ها انجام می‌شود. بعد از اینکه سرمایه‌گذاری شما روی پروژه‌های دولتی انتخاب و تایید شد می‌توانید یک سند ویلا یا ملک را دریافت نمایید. ویلاهای لوکس این منطقه با چشم‌انداز جنگل و دریا یک مکان عالی با پتانسیل بالا جهت سرمایه‌گذاری است.

رویای دومینیکا با ایساتیس به واقعیت تبدیل می‌شود

با توجه به شرایط و ویژگی‌های خود تفاوتی نمی‌کند که روش سرمایه‌گذاری یا هر نوع روش دیگری را برای اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا انتخاب نمایید. گروه سرمایه‌گذاری ایساتیس در این راستا با تمامی قوانین و موانع سر راه این امر آشنایی داشته و پلی برای رسیدن شما به دریای کارائیب با حداقل هزینه پاسپورت دومینیکا است.

نمونه پاسپورت های صادر شده دومینیکا :

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها